TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Rozpoczęły się testy nowej funkcji Messengera – komunikator umożliwi transkrypcję wiadomości głosowych

Rozpoczęły się testy nowej funkcji Messengera - komunikator umożliwi transkrypcję wiadomości głosowych

Facebook dodał opcję przesyłania wiadomości w formie audio/wideo w aplikacji Messenger w 2013 roku. Firma zamierza jednak usprawnić tę funkcję i w związku z tym pojawiła się aktualizacja, która wprowadza możliwość przekształcenia głosu na tekst.

Facebook ogłosił rozpoczęcie testów za pośrednictwem profilu jednego z pracowników firmy, Davida Marcusa. Opublikował on zrzut ekranu, który przedstawia działanie nadchodzącej funkcji. Z tego, co zaprezentowano, wygląda to dosyć prosto i przejrzyście, a wyświetlanie transkrypcji będzie następować po naciśnięciu małego przycisku obok ikony otrzymanej przez nadawcę wiadomości głosowej. Trzeba przyznać, że taka funkcjonalność może być szczególnie przydatna, gdy użytkownik nie ma możliwości odsłuchania wiadomości audio (np. podczas jakiegoś spotkania lub w głośnym miejscu).news-messenger-transkrypcja-audio Rozpoczęły się testy nowej funkcji Messengera - komunikator umożliwi transkrypcję wiadomości głosowychNiestety w tym miejscu trzeba dodać, że opcja ta jest w tej chwili dostępna, jak to określa sam Facebook, dla „małej liczby osób”, zatem jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, ale nie został wybrany – musi uzbroić się w cierpliwość.

Nie podano do wiadomości, jak mała jest grupa testerów tej funkcji. Patrząc na to, że najpopularniejszy obecnie portal społecznościowy ma ponad miliard użytkowników, określenie „garstka ludzi” z całą pewnością nie odnosi się do kilku czy nawet kilkuset użytkowników. Firma regularnie wypuszcza jednak aktualizacje na systemy iOS i Android, więc można się spodziewać, że opcja transkrypcji w niedługim czasie zawita również do reszty osób korzystających z Messengera.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
23.01%
113 głosy
26.27%
129 głosy
23.01%
113 głosy
27.71%
136 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top