Wiadomości

Rozpoczęły się testy nowej funkcji Messengera – komunikator umożliwi transkrypcję wiadomości głosowych

Facebook dodał opcję przesyłania wiadomości w formie audio/wideo w aplikacji Messenger w 2013 roku. Firma zamierza jednak usprawnić tę funkcję i w związku z tym pojawiła się aktualizacja, która wprowadza możliwość przekształcenia głosu na tekst.

Facebook ogłosił rozpoczęcie testów za pośrednictwem profilu jednego z pracowników firmy, Davida Marcusa. Opublikował on zrzut ekranu, który przedstawia działanie nadchodzącej funkcji. Z tego, co zaprezentowano, wygląda to dosyć prosto i przejrzyście, a wyświetlanie transkrypcji będzie następować po naciśnięciu małego przycisku obok ikony otrzymanej przez nadawcę wiadomości głosowej. Trzeba przyznać, że taka funkcjonalność może być szczególnie przydatna, gdy użytkownik nie ma możliwości odsłuchania wiadomości audio (np. podczas jakiegoś spotkania lub w głośnym miejscu).news-messenger-transkrypcja-audioNiestety w tym miejscu trzeba dodać, że opcja ta jest w tej chwili dostępna, jak to określa sam Facebook, dla „małej liczby osób”, zatem jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, ale nie został wybrany – musi uzbroić się w cierpliwość.

Nie podano do wiadomości, jak mała jest grupa testerów tej funkcji. Patrząc na to, że najpopularniejszy obecnie portal społecznościowy ma ponad miliard użytkowników, określenie „garstka ludzi” z całą pewnością nie odnosi się do kilku czy nawet kilkuset użytkowników. Firma regularnie wypuszcza jednak aktualizacje na systemy iOS i Android, więc można się spodziewać, że opcja transkrypcji w niedługim czasie zawita również do reszty osób korzystających z Messengera.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close