Rozszerzona rzeczywistość może być elementem iOS w kolejnej generacji iPhone’ów

apple-metaio

Według nowojorskiego analityka Stevena Milunovicha pracującego dla UBS, kolejnym krokiem milowym Apple’a będzie rozszerzona rzeczywistość.

Stevena Milunovicha do postawienia takiej tezy przekonują coraz częściej pojawiające się pozytywne komentarze na temat AR wypowiadane przez Tima Cooka oraz przejęcia firm dokonane ostatnio przez Apple.

Zmiana kolorów obiektów, rozpoznawanie elementów otoczenia

Amerykańska firma stała się m.in. właścicielem izraelskiego PrimeSense, firmy odpowiedzialnej za technologię służące do rozpoznawania obiektów w otoczeniu (w tym za opracowanie Kinecta). Apple kupił również niemieckie Metaio, której oprogramowanie umożliwia zmianę faktury i kolorów obiektów zarejestrowanych przez kamerę. Kolejny element układanki AR to wykupienie RealFace, izraelskiego przedsiębiorstwa, które opracowało metody zabezpieczeń i rozpoznawania twarzy. Milunovich zaznacza, że Apple bardziej interesuje rozszerzona rzeczywistość, która może zbliżyć ludzi, od VR sprzyjającej izolacji.

Według anonimowych źródeł, w Izraelu Apple ma zespół ponad 1000 inżynierów pracujących nad projektami związanym z rozszerzoną rzeczywistością.

Źródło: Business insider

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top