TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Ruszył proces aktualizacji Windows Phone do wersji Lumia Denim

Ruszył proces aktualizacji Windows Phone do wersji Lumia Denim

Aktualizacja została zapowiedziana we wrześniu tego roku. Jako pierwsi otrzymali ją posiadacze smartfonów w Chinach. Microsoft nie kazał jednak długo czekać sympatykom kafelkowego systemu w innych częściach świata – Denim pojawił się właśnie w Europie.

Na samym początku należy jednak zaznaczyć, że do grona szczęśliwców mogą się zaliczyć tylko posiadacze niektórych modeli Lumia (jak np. Lumia 530, 930, czy 1320) w wybranych europejskich (w tym w Polsce), jak również azjatyckich krajach.

Denim przynosi wiele ciekawych nowości, spośród których warto wymienić poprawioną i rozbudowaną obsługę HDR, ulepszoną funkcję Dynamic Flash i Dynamic Exposure oraz możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Inną, niezwiązaną z aparatem, zmianą jest wprowadzenie asystentki głosowej Cortana, która nadal znajduję się w fazie testowej i jest dostępna jedynie dla niektórych krajów. Wywołuje się ją za pomocą komendy „Hey Cortana” i dzięki niej można sterować smartfonem i jego funkcjami poprzez komendy głosowe. Edycja Denim przynosi również nowe funkcje Glance Screen, umożliwiające wyświetlanie informacji (np. o pogodzie, czy statystyki dotyczące zdrowia i uprawianego sportu) z dodatkowych aplikacji. Pierwsze opinie sugerują także, że system działać trochę szybciej i lepiej zarządza baterią w telefonie.

news-lumia-denim-aktualizacja1 Ruszył proces aktualizacji Windows Phone do wersji Lumia DenimMicrosoft udostępnia aktualizację dla niektórych smartfonów Lumia w różnych krajach zapowiadając jednak, że na początku stycznia 2015 roku stanie się ona dostępna dla szerszej gamy urządzeń mobilnych z Windows Phone. W tym samym czasie również użytkownicy z USA doczekają się omawianej wersji. Co ciekawe, już w tej chwili Lumia Denim jest dostępna (w niektórych krajach) także dla budżetowej Nokii Lumia 520.

Należy zaznaczyć, że aktualizacja może być zainstalowana jedynie na urządzeniach mających wersję oznaczoną nazwą „Cyan”. W innym przypadku należy cierpliwe poczekać na stosowne uaktualnienie i przynajmniej na tę chwilę obejść się bez nowego systemu i jego przydatnych funkcji.

Pełną listę urządzeń, które można zaktualizować do Lumia Denim można znaleźć pod tym adresem. W Polsce póki co jedynie Lumia 625 i Lumia 1320 należące do sieci T-Mobile otrzymały wsparcie dla nowej wersji systemu.

Źródło: Engadget

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
21.76%
52 głosy
23.01%
55 głosy
30.13%
72 głosy
25.1%
60 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top