Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Ruszył proces aktualizacji Windows Phone do wersji Lumia Denim

Aktualizacja została zapowiedziana we wrześniu tego roku. Jako pierwsi otrzymali ją posiadacze smartfonów w Chinach. Microsoft nie kazał jednak długo czekać sympatykom kafelkowego systemu w innych częściach świata – Denim pojawił się właśnie w Europie.

Na samym początku należy jednak zaznaczyć, że do grona szczęśliwców mogą się zaliczyć tylko posiadacze niektórych modeli Lumia (jak np. Lumia 530, 930, czy 1320) w wybranych europejskich (w tym w Polsce), jak również azjatyckich krajach.

Denim przynosi wiele ciekawych nowości, spośród których warto wymienić poprawioną i rozbudowaną obsługę HDR, ulepszoną funkcję Dynamic Flash i Dynamic Exposure oraz możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Inną, niezwiązaną z aparatem, zmianą jest wprowadzenie asystentki głosowej Cortana, która nadal znajduję się w fazie testowej i jest dostępna jedynie dla niektórych krajów. Wywołuje się ją za pomocą komendy „Hey Cortana” i dzięki niej można sterować smartfonem i jego funkcjami poprzez komendy głosowe. Edycja Denim przynosi również nowe funkcje Glance Screen, umożliwiające wyświetlanie informacji (np. o pogodzie, czy statystyki dotyczące zdrowia i uprawianego sportu) z dodatkowych aplikacji. Pierwsze opinie sugerują także, że system działać trochę szybciej i lepiej zarządza baterią w telefonie.

news-lumia-denim-aktualizacja1Microsoft udostępnia aktualizację dla niektórych smartfonów Lumia w różnych krajach zapowiadając jednak, że na początku stycznia 2015 roku stanie się ona dostępna dla szerszej gamy urządzeń mobilnych z Windows Phone. W tym samym czasie również użytkownicy z USA doczekają się omawianej wersji. Co ciekawe, już w tej chwili Lumia Denim jest dostępna (w niektórych krajach) także dla budżetowej Nokii Lumia 520.

Należy zaznaczyć, że aktualizacja może być zainstalowana jedynie na urządzeniach mających wersję oznaczoną nazwą „Cyan”. W innym przypadku należy cierpliwe poczekać na stosowne uaktualnienie i przynajmniej na tę chwilę obejść się bez nowego systemu i jego przydatnych funkcji.

Pełną listę urządzeń, które można zaktualizować do Lumia Denim można znaleźć pod tym adresem. W Polsce póki co jedynie Lumia 625 i Lumia 1320 należące do sieci T-Mobile otrzymały wsparcie dla nowej wersji systemu.

Źródło: Engadget

Tagi
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close