Ruszyła aktualizacja Nexusów do Androida 5.0 Lollipop

Ruszyła aktualizacja Nexusów do Androida 5.0 Lollipop

Smartfon Nexus 5 oraz tablety Nexus 7, Nexus 7 2013 i Nexus 10 doczekają się aktualizacji. Oficjalnych dat nie podano, ale informacja ta jest w stu procentach wiarygodna, gdyż opublikował ją Google na swoim Twitterze.

Android 5.0 Lollipop znacznie modyfikuje system oraz dodaje do niego wiele nowych funkcji, jednak zdecydowanie największą zmianą jest nowy interfejs zwany „Material Design”. Wraz z nim pojawiła się także cała masa nowych animacji. Co ciekawe, jeżeli użytkownik zainstalował wcześniej deweloperską wersję systemu (nazwa kodowa „Android L”), będzie musiał wrócić do poprzedniej, czyli KitKata 4.4.4, aby otrzymać możliwość aktualizacji.

Nowa wersja systemu trafi również do Nexusa 6 i Nexusa 9 (które fabrycznie działają na Androidzie 5.0). W tym przypadku jednak będzie to poprawka eliminująca pewne błędy, które zostały wykryte od momentu ich oficjalnej premiery. Nexus 4 oraz Nexus 7 Wi-Fi + 3G doczekają się aktualizacji w drugiej kolejności.

Aktualizacja będzie dostępna poprzez OTA (funkcja zdalnej aktualizacji oprogramowania) oraz pojawi się na stronie Google. Wkrótce większość urządzeń z serii Nexus powinno otrzymać długo wyczekiwanego, nowego Androida.

Źródło: The Verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.48%
134 głosy
23%
121 głosy
26.24%
138 głosy
25.28%
133 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top