Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Ryanair planuje strumieniować filmy prosto do smartfona na pokładach samolotów

Pasażerowie linii lotniczych Ryanair wkrótce będą mieli możliwość oglądania filmów i programów telewizyjnych w czasie podróży na swoich smartfonach i tabletach. I to za darmo.

The Telegraph twierdzi, że największy w Europie tani przewoźnik lotniczy uruchomi specjalny serwis VOD (wideo na życzenie), który będzie darmowy dla pasażerów, ale będą musieli oni obejrzeć kilka reklam zanim włączy się wybrany przez nich film. Będą one strumieniowane bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Liczba dostępnych filmów i programów TV będzie zależna od negocjacji irlandzkiego przewoźnika z partnerami, którzy pomogą wprowadzić serwis w życie. Podróżni nie będą mieli jednak możliwości skorzystać z Internetu przy pomocy tej usługi. Ryanair miał to w planach dawniej w planach wprowadzenie takiego rozwiązania. Miało to nastąpić w 2013 roku, jednak firma doszła do wniosku, że koszt zapewnienia dostępu do Internetu Wi-Fi w samolotach i odpowiedniego rozwinięcia tej technologii byłby zbyt duży.

Usługa wejdzie w życie jeszcze w tym roku (prawdopodobnie w wakacje) i będzie dostępna dla lotów z Dublina (szczególnie tych, trwających więcej niż dwie godziny). Jeśli zdobędzie wystarczającą popularność i będzie popyt na tego typu system rozrywki pokładowej, Ryanair wprowadzi go do większości lotów i ponad 300 samolotów w 2016 roku.

Kilku innych przewoźników już uruchomiło podobne usługi. W zeszłym roku Delta Airlines zaprezentowało nowy system, oferując swoim klientom wysoki poziom rozrywki w ponad tysiącu wyposażonych w Wi-Fi samolotach. United Airlines wprowadziło swój serwis na początku 2014 roku – około 150 filmów i prawie 200 programów telewizyjnych do wyboru poprzez oficjalną aplikację dla iOS i Androida.

Źródło: The Telegraph

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close