Samsung Bixby trafia do ponad 200 krajów

gsocho-bixby-06

Miesiąc temu Samsung udostępnił swoją inteligentną asystentkę w Stanach Zjednoczonych. Dziś producent poinformował, że Bixby trafia w końcu do użytkowników na całym świecie. Jest tylko jedno „ale”: asystentka nadal włada jedynie dwoma językami – angielskim i „ojczystym” koreańskim.

Zgodnie z informacjami od Samsunga, Bixby jest już dostępna w ponad 200 krajach. System reaguje na polecenia głosowe wydawane w językach angielskim i koreańskim. Asystentka wciąż uczy się rozpoznawania różnych akcentów. Zdaniem producenta, zastosowana w systemie technologia uczenia ma „nieustannie rozwijać” zdolność Bixby do interpretowania regionalnych dialektów.

Samsung nie poinformował jeszcze, kiedy zamierza „nauczyć” asystentkę innych języków. Producent prawdopodobnie wciąż nad tym pracuje. Oprócz nowych językowych uaktualnień, Bixby ma w przyszłości zyskać jeszcze jedną ważną funkcję: możliwość integracji z aplikacjami autorstwa firm trzecich, która umożliwi użytkownikom kontrolę nad programami za pomocą poleceń głosowych.

Źródło: Gsmarena, Samsung

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top