Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung Galaxy Note 5 również z zagiętym ekranem?

Samsung jest bardzo pozytywnie nastawiony do rozwiązania, które znalazło się w Galaxy S6 Edge i wygięty z obu stron obudowy ekran może trafić także do kolejnego urządzenia z linii Note.

Najnowsze flagowe smartfony koreańskiego producenta spotkały się raczej z dobrym odbiorem ze strony fanów marki na całym świecie, którym szczególnie do gustu przypadł wariant Edge. Wiele osób chwali ten model za świetny wygląd, który swoją inspirację czerpał z Galaxy Note Edge, ale wniósł jego innowacyjność na zupełnie inny, wyższy poziom. Jednak nie na samych doznaniach wizualnych się kończy. Smartfon oferuje świetne podzespoły, które sądząc po benchmarkach przekładają się na niesamowitą wydajność, ale także, dzięki wspomnianemu wygiętemu ekranowi, wiele ciekawych funkcji. Zaokrąglone brzegi paneli stanowią obszar aktywny, z poziomu którego można przywołać kilka przydatnych aplikacji, sprawdzić powiadomienia itd.

Takie rozwiązanie w Samsungu Galaxy Note Edge było zaledwie eksperymentem. Należy jednak dodać, że dość udanym i stosunkowo ciepło przyjętym. Z S6 Edge jest jeszcze lepiej, zatem nic dziwnego, że Samsung na tym nie poprzestanie i zastanawia się nad implementacją podobnego ekranu w następcy niezwykle popularnego Galaxy Note 4, który zdobył nagrodę „Biznesowego smartfona roku” według Teleguru oraz okazał się najlepszym smartfonem fotograficznym zdaniem ekspertów. Jakkolwiek taki smartfon będzie się nazywał (Note Edge 2, Note 5 Edge), Roh Tae-moon z Samsunga potwierdza, że istnieje duża szansa na to, że firma wprowadzi zagięty ekran następnych urządzeniach linii Note.

Można sobie tylko wyobrazić, jak wiele możliwości zapewni połączenie dużego ekranu, rysika S-Pen i zakrzywionego z obu stron wyświetlacza. Tego patentu zdecydowanie warto się trzymać.

Źródło: Korea Herald, The Verge

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close