TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung Galaxy Note 9 jednak bez czytnika linii papilarnych w ekranie

Samsung już od jakiegoś czasu ciężko pracuje nad umieszczeniem czytnika odcisków palców w ekranie jednego ze swoich smartfonów. Pierwszym urządzeniem z takim rozwiązaniem miał być zaplanowany na sierpień tego roku Galaxy Note 9. Według najnowszych informacji będziemy musieli jednak poczekać do następnego roku – aż do premiery Galaxy S10.

Na początku tego miesiąca Samsung zarejestrował kolejny patent skanera linii papilarnych zamontowanego w ekranie, jednak nie zdradził on żadnych interesujących informacji. Według źródeł z Korei Południowej technologia ta jeszcze nie jest gotowa, a prawdopodobną datą jej wprowadzenia jest premiera Galaxy S10.

Koreański gigant zostaje w tyle za swoimi rywalami z Chin – Huawei i Vivo zdążył już przedstawić smartfony z właśnie takim czytnikiem odcisków palców. Ci producenci korzystają jednak z rozwiązania firmy Synaptics, podczas gdy Samsung skupia się na rozwinięciu własnego czytnika. Skaner stosowany przez Samsunga będzie opierać się na ultradźwiękach, które są bardziej precyzyjne, jednak tego typu komponent będzie również droższy w produkcji. Nad podobną technologią pracują również Apple oraz największy producent procesorów mobilnych Qualcomm.

Źródło: Androidauthority

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top