Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung Galaxy Note z procesorem Exynos w benchmarku GeekBench

Galaxy Note 9 po raz kolejny pojawił się wśród wyników benchmarku GeekBench. Za pierwszym razem zmierzono wersję ze Snapdragonem 845, która prawdopodobnie trafi na rynek amerykański oraz chiński. Teraz testowane urządzenie korzysta z układu Exynos 9810 produkcji Samsunga.

Od kilku lat Samsung wydaje swoje flagowe modele w dwóch wariantach, różniących się właśnie zastosowanym procesorem. Zazwyczaj wersja z Exynosem spisuje się lepiej – nie inaczej jest i tym razem. Sprzęt oznaczony numerem modelu SM-N960N uzyskał wyniki 2 737 w teście wydajności na jednym rdzeniu oraz 9 064 w przypadku obliczeń wielordzeniowych. W przypadku testowanego w marcu Note’a 9 ze Snapdragonem liczby te wyniosły odpowiednio 2 190 i 8 806. Obecny w Europie wariant Galaxy Note 9 powinien zatem działać nieco sprawniej niż jego amerykański odpowiednik.

Obydwie wersje otrzymają 6 GB RAM-u i system Android w wersji 8.1. Galaxy Note 9 będzie mieć ekran nieco większy niż u poprzednika (6,4” w „dziewiątce”, 6,3” w Note 8). Zwiększona zostanie także pojemność baterii. Według niektórych informacji wraz z Note 9 wprowadzona ma zostać nowa wersja inteligentnego asystenta Bixby. Prawdopodobnie będzie to model, w którym Samsungowi w końcu uda się zaimplementować czytnik linii papilarnych w ekranie.

Źródło: Geekbench
Back to top button