TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung Galaxy S10: brak skanera tęczówki, zamiast tego skanowanie twarzy 3D

samsung galaxy s10 render

Pamiętajcie wybuchającego Galaxy Note 7? To właśnie w tym modelu Samsung wprowadził nowe zabezpieczenie biometryczne w postaci skanowania tęczówki oka, które było dostępne we wszystkich kolejnych flagowcach koreańskiej firmy. Tegoroczne S9 i S9+ oferowały dodatkowo rozpoznawanie twarzy – te dwie funkcje tworzyły wspólnie pakiet „Intelligent Scan”. W nadchodzącym Galaxy S10 te zabezpieczenia zostaną zastąpione nowym rozwiązaniem.

Samsung Galaxy S10 ma wprowadzić trójwymiarowe rozpoznawanie twarzy, które zdążyło już pojawić się w niektórych smartfonach konkurencji – m.in. w iPhone’ie X czy w topowym wariancie Xiaomi Mi 8. Dodatkowo pojawi się czytnik odcisków palców wbudowany w ekran, nad którym Samsung pracuje co najmniej od 2016 roku. Moduł rozpoznawania twarzy 3D jest rozwijany we współpracy z firmą Mantis Vision, jednak według koreańskich mediach nie jest jeszcze pewne, czy Samsung zdąży odpowiednio dopracować ten element do momentu premiery S10.

Podobnie jak w przypadku tegorocznych flagowców, S10 będzie sprzedawany w dwóch wariantach, różniących się rozmiarem ekranu. Mniejsza wersja ponownie otrzyma wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala, za to rozmiar ekranu w wariancie Plus wzrośnie do 6,3”.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top