Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung Galaxy S10: brak skanera tęczówki, zamiast tego skanowanie twarzy 3D

Pamiętajcie wybuchającego Galaxy Note 7? To właśnie w tym modelu Samsung wprowadził nowe zabezpieczenie biometryczne w postaci skanowania tęczówki oka, które było dostępne we wszystkich kolejnych flagowcach koreańskiej firmy. Tegoroczne S9 i S9+ oferowały dodatkowo rozpoznawanie twarzy – te dwie funkcje tworzyły wspólnie pakiet „Intelligent Scan”. W nadchodzącym Galaxy S10 te zabezpieczenia zostaną zastąpione nowym rozwiązaniem.

Samsung Galaxy S10 ma wprowadzić trójwymiarowe rozpoznawanie twarzy, które zdążyło już pojawić się w niektórych smartfonach konkurencji – m.in. w iPhone’ie X czy w topowym wariancie Xiaomi Mi 8. Dodatkowo pojawi się czytnik odcisków palców wbudowany w ekran, nad którym Samsung pracuje co najmniej od 2016 roku. Moduł rozpoznawania twarzy 3D jest rozwijany we współpracy z firmą Mantis Vision, jednak według koreańskich mediach nie jest jeszcze pewne, czy Samsung zdąży odpowiednio dopracować ten element do momentu premiery S10.

Podobnie jak w przypadku tegorocznych flagowców, S10 będzie sprzedawany w dwóch wariantach, różniących się rozmiarem ekranu. Mniejsza wersja ponownie otrzyma wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala, za to rozmiar ekranu w wariancie Plus wzrośnie do 6,3”.

Source: Phonearena
Tagi
Back to top button
Close