Wiadomości

Samsung Galaxy S10: czytnik linii papilarnych w ekranie będzie mógł mierzyć tętno i przepływ krwi

Następny flagowiec Samsunga, czyli Galaxy S10, ma wprowadzić długo wyczekiwaną i długo opracowywaną funkcję – wbudowany w ekran skaner odcisków palców. Czytnik użyty w Galaxy S10 zaoferuje także różne dodatkowe możliwości.

Oprócz nowego czytnika linii papilarnych S10 wprowadzi także potężny procesor wykonany w nowym procesie litograficznym 7 nm. W połączeniu z odświeżonym designem flagowiec Samsunga będzie z pewnością jednym z najciekawszych urządzeń zaplanowanych na 2019 rok.

galaxys10-czytnik

Umieszczenie czytnika linii papilarnych w ekranie jest według koreańskiego giganta idealnym rozwiązaniem na problemy, głównie natury ergonomicznej, związane z usytuowaniem go w ramce pod ekranem lub na tylnym panelu urządzenia. Według informacji z Korei Południowej Samsung rozważał trzy alternatywne rozwiązania, decydując się w końcu na ultradźwiękowy czytnik wyprodukowany przez firmę Qualcomm. Element ten będzie umieszczony pod 1,2-milimetrowym panelem OLED i oprócz odblokowania urządzenia zaoferuje wsparcie dla obsługi gestami, wodoodporność, a także dodatkowe funkcje takie jak pomiar tętna i przepływu krwi.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close