Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung Galaxy S9+ w benchmarkach: lepiej niż S8+, gorzej niż iPhone X

Wśród wyników benchmarku GeekBench pojawił się pomiar gorąco wyczekiwanego Samsunga Galaxy S9+. Zmierzony został model z procesorem 845, przeznaczony na rynek amerykański oraz chiński. Werdykt? Następny koreański flagowiec wypadł dużo lepiej niż jego poprzednik S8+, jednak nie prześcignął swojego głównego rywala – iPhone’a X.

Model testowanego urządzenia został zapisany jako SM-G965U1, co oznacza, że jest to większy z pary flagowców Samsunga – zarówno w przypadku S8+ i S7 Edge to właśnie większy wariant posiadał numer kończący się cyfrą 5. Literka „U” oznacza, że jest to wersja odblokowana, co dotyczy tylko klientów na rynku amerykańskim, gdzie przygotowywane są osobne wersje dla różnych operatorów komórkowych.

Wydajność jednordzeniowa wzrosła o 27% w porównaniu ze Snapdragonem 835 z tegorocznych modeli, natomiast wydajność podczas korzystania z wielu rdzeni wzrosła o 31%. To dość imponujące wyniki, jednak układ A11 Bionic stosowany w jubileuszowym iPhone’ie X wciąż wypada w testach lepiej. Oczywiście ważniejsza będzie rzeczywista prędkość działania, którą będzie można ocenić dopiero po premierze.

s9+-geekbench

Interesująca jest także podana wartość pamięci RAM – wynosi ona nietypowe 5 gigabajtów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że może być to wczesna lub lekko zmodyfikowana wersja urządzenia, jak również fakt, że benchmarki nie zawsze poprawnie interpretują dane podzespołów. Spodziewamy się, że bazowy model będzie posiadać 4 gigabajty pamięci operacyjnej, a wariant z plusem skorzysta z kości o rozmiarze 6 GB. Wpis w Geekbench potwierdza także obecność Androida w wersji 8.0.

Oprócz różnic w pamięci RAM nowe flagowce Samsunga mają korzystać z innych modułów aparatów – mniejszy S9 będzie robić zdjęcia standardową pojedynczą kamerą, a jego większy brat będzie wyposażony w układ dwóch obiektywów. Premiera nowych urządzeń odbędzie się w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Źródło: Geekbench
Back to top button