Wiadomości

Samsung Galaxy S9+ najlepiej sprzedającym się smartfonem w maju

Po dominacji iPhone’a X na rynku smartfonów podczas pierwszych czterech miesięcy 2018 roku, flagowiec Samsunga przyniósł koreańskiemu gigantowi powrót na pierwszą pozycję. Galaxy S9+ i S9 zajmują dwie pierwsze pozycje w rankingu sprzedaży urządzeń mobilnych.

Para flagowców Samsunga cieszy się podobną popularnością – obydwa warianty odpowiadają za 2,6% globalnej sprzedaży. Wciąż popularny jest model S8, który zajął dziesiąte miejsce w rankingu. Za tegorocznymi koreańskimi flagowcami znalazł się iPhone X (2,3%), a tuż poza podium uplasowały się iPhone 8 Plus (2,2%) oraz iPhone 8 (2,2%). Nie spada także popyt na iPhone’a 6 oraz 7, które zajmują odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce. Trzecią obok Apple’a i Samsunga firmą w zestawieniu jest Xiaomi, którego modele Redmi 5A i Redmi 5 Plus zajęły szóste i ósme miejsca.

Source: Counterpoint
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close