Wiadomości

Samsung i Google będą wydawać regularne aktualizacje zabezpieczeń Androida

Nad Androidem niejednokrotnie padał cień zagrożenia. Niektóre luki w systemie zagrażały bezpieczeństwu danych milionów użytkowników, a proces łatania błędów zazwyczaj wymagał nieco czasu. Samsung i Google zamierzają zapobiec takim sytuacjom w przyszłości i zapowiedzieli comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń dla swoich urządzeń.

Ostatnio dowiedzieliśmy się o poważnej luce w zabezpieczeniach Androida o nazwie StageFright. Okazuje się, że jest to do tej pory największe tego typu zagrożenie i dotyczy prawie 950 milionów sprzętów. Na szczęście powoli wydawana jest poprawka, która eliminuje ten problem. Aby jednak znacznie ograniczyć powstawanie podobnych błędów w przyszłości, Google ujawnił, że oprócz standardowych aktualizacji platformy, co miesiąc udostępniane będą aktualizacje zabezpieczeń dla linii Nexus. Pierwsza jest już dostępna dla Nexusa 4, Nexusa 5, Nexusa 6, Nexusa 7, Nexusa 9 oraz Nexusa Player i przy okazji usuwa StageFrighta. Samsung również obiecał wprowadzenie podobnego rozwiązania do swoich produktów. W późniejszym czasie powinniśmy poznać listę urządzeń, które załapią się na comiesięczną aktualizację. Na razie jednak firma skupia się na jak najszybszym naprawieniu wspomnianej luki.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close