TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung i Google będą wydawać regularne aktualizacje zabezpieczeń Androida

Samsung i Google będą wydawać regularne aktualizacje zabezpieczeń Androida

Nad Androidem niejednokrotnie padał cień zagrożenia. Niektóre luki w systemie zagrażały bezpieczeństwu danych milionów użytkowników, a proces łatania błędów zazwyczaj wymagał nieco czasu. Samsung i Google zamierzają zapobiec takim sytuacjom w przyszłości i zapowiedzieli comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń dla swoich urządzeń.

Ostatnio dowiedzieliśmy się o poważnej luce w zabezpieczeniach Androida o nazwie StageFright. Okazuje się, że jest to do tej pory największe tego typu zagrożenie i dotyczy prawie 950 milionów sprzętów. Na szczęście powoli wydawana jest poprawka, która eliminuje ten problem. Aby jednak znacznie ograniczyć powstawanie podobnych błędów w przyszłości, Google ujawnił, że oprócz standardowych aktualizacji platformy, co miesiąc udostępniane będą aktualizacje zabezpieczeń dla linii Nexus. Pierwsza jest już dostępna dla Nexusa 4, Nexusa 5, Nexusa 6, Nexusa 7, Nexusa 9 oraz Nexusa Player i przy okazji usuwa StageFrighta. Samsung również obiecał wprowadzenie podobnego rozwiązania do swoich produktów. W późniejszym czasie powinniśmy poznać listę urządzeń, które załapią się na comiesięczną aktualizację. Na razie jednak firma skupia się na jak najszybszym naprawieniu wspomnianej luki.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
42.86%
3 głosy
14.29%
1 głosy
14.29%
1 głosy
28.56%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top