Wiadomości

Samsung liderem sprzedaży smartfonów w ubiegłym kwartale

Z danych Digitimes Research wynika, że Samsung był na pierwszym miejscu w zestawieniu sprzedaży smartfonów w III kwartale 2015 roku. Tuż za jego plecami, już tradycyjnie, uplasowało się Apple.

Południowokoreański gigant zagarnął 25.6% udziału w rynku w zeszłym kwartale. Producent iPhone’ów uzyskał z kolei 14.5%. Czołową piątkę zamknęli Huawei, Lenovo oraz LG, z wynikami odpowiednio 7.4%, 4.8% oraz 4.5%. Nieco niżej znalazło się Xiaomi, mając 3.8% udziału, podczas gdy Sony i Microsoft znaleźli się poza pierwszą dziesiątką, osiągając zaledwie 2% i 1.7%. Ogółem sprzedano 331.9 miliona smartfonów, co przekłada się na 7.7% wzrostu rok do roku oraz 10.5% kwartał do kwartału. Spekuluje się, że w czwartym kwartale na rynek trafi 396.8 miliona egzemplarzy, dzięki czemu w całym 2015 roku dostawy wyniosą 1.326 miliarda urządzeń (wzrost o 10.1% względem ubiegłego roku). Warto dodać, że z Top 15 producentów smartfonów zawartych w raporcie Digitimes Research, dziewięć podchodzi z Chin, dwa ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, zaś po jednym przypadło na Japonię i Tajwan.

Źródło: Digitimes

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close