Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung ma w planach smartwatcha z okrągłym ekranem. Debiut w marcu?

Liczba smartwatchy koreańskiego producenta jest doprawdy spora. Czego zatem brakuje w portfolio Samsunga, co mogłoby przynieść duży sukces na tym rynku? Odpowiedź wydaje się być prosta – okrągłego zegarka.

Najnowsze doniesienia sugerują, że Samsung może zaprezentować swój pierwszy, w pełni okrągły inteligentny zegarek już podczas zbliżających się targów Mobile World Congress w Barcelonie, na początku marca. Co o nim wiadomo?

Jego nazwa kodowa to Orbis. Ma być przede wszystkim bardziej stylowy od pozostałych smartwatchy w ofercie producenta, a to dzięki okrągłej tarczy i zastosowaniu obrotowego pierścienia, który miałby pozwolić na kontrolowanie urządzenia na niewielkim wyświetlaczu. Nie wiadomo jeszcze, do jakich dokładnie funkcji miałby się taki pierścień przydać, ale można podejrzewać, że umożliwi przybliżanie, przesuwanie i nawigowanie po interfejsie zegarka. Prawdopodobnie użytkownik będzie mógł także ustawić alarm przy jego pomocy.

news-samsung-smartwatch-okrągłyDodatkowo, nowy smartwatch Samsunga przypuszczalnie będzie miał koronkę – tak jak Apple Watch. „Pokrętło” nie będzie jednak używane do najważniejszych funkcji. Funkcjonalność ma zostać ograniczona do kilku podstawowych opcji, takich jak: włączanie/wyłączanie urządzenia, uruchomienie aplikacji S Voice (osobistego asystenta i nawigatora wiedzy), czy też wysłanie komunikatu alarmowego. Całkiem możliwe, że koronka otrzyma w przyszłości więcej możliwości. Całość pracować ma pod kontrolą systemu Tizen, znanego m.in. z najnowszego smartfona Koreańczyków – Samsunga Z1.

Być może Samsung ma w swojej ofercie więcej smartzegarków niż którykolwiek z pozostałych producentów, jednak żaden z nich nie jest okrągły. A największą popularnością cieszą się właśnie takie inteligentne zegarki, jak Moto 360, Asus ZenWatch czy LG G Watch R – wszystkie z okrągłą kopertą.

Źródło: Digital Trends

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close