Samsung nabył LoopPay, konkurenta płatności Apple Pay

Samsung nabył LoopPay

Koreański koncern poinformował o zakupieniu LoopPay, amerykańskiego startupu zajmującego się mobilnymi płatnościami. Technologia ta może pojawić się już w nadchodzącym Samsungu Galaxy S6.

Na początku miesiąca Teleguru pisał o możliwym wprowadzeniu przez Samsunga własnego systemu płatności zbliżeniowych, który miałby konkurować z usługą Apple Pay. Miał on w założeniu umożliwiać uwierzytelnianie transakcji przy pomocy ulepszonego czytnika linii papilarnych, który ma się pojawić w następcy Galaxy S5. Podejrzewano, że Samsung zastosuje w tym celu technologię LoopPay. Nie mylono się – Koreańczycy potwierdzili, że pozyskali firmę, do której należy rzeczony system. Nie podano jednak kwoty zakupu.

Technologia LoopPay pozwala na dokonywanie mobilnych płatności poprzez tradycyjne, magnetyczne czytniki kart (imitując takie karty), w teorii działając w większej liczbie terminali niż konkurent od Apple. Poza tym do działania nie wymaga modułu NFC, w przeciwieństwie do Apple Pay. LoopPay twierdzi, że jego technologia działa w około 90% miejsc akceptujących karty kredytowe.

Źródło: Recode

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.21%
40 głosy
25.85%
38 głosy
24.49%
36 głosy
22.45%
33 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top