Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung nie wytrzymuje naporu chińskich budżetowców

W trzecim kwartale 2014 roku przychody Samsunga spadną o 60 procent – zapowiada koncern. Koreański producent nie wytrzymuje konkurencji z Apple i tanimi smartfonami z Chin.

Według prognoz w trzecim kwartale 2014 roku przychody ze sprzedaży osiągną poziom poniżej czterech miliardów dolarów. To oznacza spadek o prawie 60% w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2013. Tak niskich przychodów koreański koncern nie notował od ostatnich trzech lat.

Według analityków i obserwatorów rynku na słaby wynik finansowy Samsunga ma wpływ coraz gorsza sprzedaż smartfonów. Po pojawieniu się na rynku nowych iPhone’ów wyposażonych w duże wyświetlacze, stały się one twardą konkurencją dla urządzeń koreańskiego producenta, takich jak Galaxy Note 4, który na razie nie został jeszcze wprowadzony na kluczowych rynkach, takich jak Europa czy Stany Zjednoczone. Samsung stracił więc uprzywilejowaną pozycję w segmencie zaawansowanych telefonów wyposażonych w duże wyświetlacze.

Nie lepiej wygląda sytuacja na półce z tańszymi i mniej zaawansowanymi modelami. Samsung oferuje swoje smartfony z systemem operacyjnym Android, które są obecnie droższe od wielu konkurentów zapewniających dzięki temu samemu systemowi podobną funkcjonalność. Szczególnie widoczne jest to w przypadku chińskich producentów, takich jak Lenovo czy Xiaomi. Według specjalistów Samsungowi nie pozostanie nic innego, jak obniżać ceny swoich produktów, a to będzie oznaczało skromniejsze przychody. W tej sytuacji trudno o optymizm, jeśli chodzi o rynkową przyszłość smartfonów z logo koreańskiego producenta.

Źródło: Engadget

Tagi
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close