Samsung opatentował ładowanie smartwatcha pokrowcem od telefonu

pokrowiec-nag

15 czerwca Amerykański Urząd Patentowy opublikował patent złożony przez Samsunga w grudniu zeszłego roku. W dokumencie znajduje się opis innowacyjnego pokrowca na smartfona.

Nowy pomysł Koreańczyków może zyskać przychylność przede wszystkim fanów wearables, a zwłaszcza posiadaczy zegarków Samsung Gear. To właśnie do tych osób skierowany może być patent firmy. Wspomniany wcześniej pokrowiec miałby być wyposażony w bezprzewodową ładowarkę do smartwatcha. Ładowanie miałoby odbywać się poprzez technologię Millimeter Wave (lub inaczej Extremely High Frequency) umożliwiającą szybkie przesyłanie energii oraz danych.

Patent Samsunga opisuje szczegółowo w jaki sposób pokrowiec ma ładować zegarek, ale też późniejsze innowacje związane z przesyłaniem na niego danych. Również uwzględnia zdalną kontrolę nad wearable za pomocą pokrowca. Co ciekawe, mniej więcej w czasie kiedy Samsung złożył wspomniany wniosek, Apple stworzył bardzo podobny projekt. Jednak w tej wersji, pokrowiec miałby ładować jedynie iPhone, a nie inteligentny zegarek.

Jak wiadomo, od patentu do produkcji droga jest bardzo długa, dlatego nie możemy się nastawiać, że kiedykolwiek pomysł ten znajdzie praktyczne zastosowanie. Widać jednak, że trend bezprzewodowego ładowania jest coraz silniejszy i pewnie za parę lat kable odejdą w zapomnienie. Jedno jest pewne, możemy spokojnie pogratulować Samsungowi bardzo dobrego ciekawego pomysłu.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top