Wiadomości

Samsung pracuje nad ekranem o rozdzielczości 11K. Prezentacja prototypu za 3 lata

Standardem w większości urządzeń mobilnych są wyświetlacze Full HD. Każdy smartfon z ekranem powyżej tej rozdzielczości traktowany jest jako nieliczny wyjątek. Era 4K dopiero przed nami, a Samsung już myśli nad jeszcze bardziej przyszłościowymi rozwiązaniami.

Samsung wraz z południowokoreańskim rządem i 13 lokalnymi oraz zagranicznymi firmami pracuje nad nowym projektem o nazwie „EnDK”. Odnosi się on do wyświetlaczy 11K, które przy zastosowaniu formatu obrazu 16:9, miałyby dokładną rozdzielczość wynoszącą 11264 x 6336 pikseli i zagęszczenie pikseli na cal równe 2250 PPI, czyli czterokrotnie większe niż w aktualnych panelach Quad HD. Prace nad technologią zaczęły się 1 czerwca, a rząd zainwestuje w nią 26.5 miliona dolarów na przestrzeni pięciu lat. Pierwszy prototyp panelu nowej generacji ma zostać zaprezentowany w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Na co jednak przyda się ekran z tak ogromna liczbą pikseli? Samsung chce ponoć zaimplementować efekt symulujący wrażenie trójwymiarowości. Niestety, na tę chwilę brakuje dokładniejszych szczegółów.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close