Samsung i Qualcomm już przygotowują procesor Snapdragon 845 dla Galaxy S9

exynos-snapdragon

Choć Galaxy S8 i S8+ dopiero zostały wydane, Samsung nie próżnuje – koreański gigant już zaczyna prace nad następną edycją swojego flagowego smartfona. W zaplanowanym na początek 2018 roku Galaxy S9 pojawi się nowy procesor od Qualcomma. Prawdopodobnie zostanie nazwany Snapdragon 845, idąc w zgodzie ze schematem nazewnictwa poprzednich układów tego producenta.

Galaxy S8 jest pierwszym smartfonem, który korzysta z procesora Snapdragon 835. Jest to układ wykonany w litografii 10 nm, co w skrócie oznacza, że najmniejszy element procesora ma szerokość właśnie dziesięciu nanometrów. Wraz ze zmniejszaniem się tej liczby wraz z rozwojem technologii wzrasta wydajność procesora poprzez zmniejszanie pobieranej energii i wydzielanego ciepła. Chip Qualcomma oznaczony numerem 845 będzie natomiast korzystać z 7-nanometrowego procesu produkcyjnego, co niesie ze sobą dalsze ulepszenia w dziedzinie wydajności i energooszczędności.

Dlaczego Samsung tak wcześnie zaczyna prace nad procesorem dla S9?

Jednym z powodów, dla których koreański gigant we współpracy z Qualcommem już przygotowują procesor dla Galaxy S9, są słabe wyniki „ósemki” w testach baterii. Przeznaczony na rynek amerykański wariant ze Snapdragonem 835 pracuje na jednym naładowaniu akumulatora aż o godzinę krócej niż jego odpowiednik z Exynosem 8895, który znalazł się w egzemplarzach sprzedawanych w Europie i Azji. Najnowszy flagowiec Samsunga przegrywa w tej rywalizacji również z wydanym pół roku przed nim iPhone’em 7, choć tylko w mniejszej wersji – S8+ dzięki większej pojemności baterii pokonał flagowy model Apple’a.

Źródło: Theinvestor.co.kr

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top