Wiadomości

Samsung rozpoczął sprzedaż Galaxy Note 4


Korea Południowa to pierwszy kraj, w którym rozpoczęła się sprzedaż Samsunga Galaxy Note 4. Według zapowiedzi, do końca października phablet znajdzie się na 140 rynkach na świecie.

W piątek 26 września 2014 roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, koncern Samsung rozpoczął w Korei Południowej sprzedaż phabletu Samsung Galaxy Note 4.

Koreański producent jak dotąd nie ujawnił pierwszych wyników dotyczących popytu na nowe urządzenia, jednak z niektórych doniesień wynika, że w dniu premiery sprzedaż osiągnęła poziom 30 tysięcy egzemplarzy. Nie jest to wynik powalający, ale trzeba pamiętać, że dotyczy tylko jednego rynku. Jednak dla porównania warto dodać, że największy konkurent Samsunga na rynku smartfonów – koncern Apple – w ciągu pierwszego weekendu po wprowadzeniu nowych modeli iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus sprzedał około 10 milionów sztuk tych telefonów. Faktem jednak jest, że był on dostępny na znacznie większej liczbie krajów.

Na razie nie wiadomo dokładnie jakie są plany wprowadzania Samsunga Galaxy Note 4 na kolejne rynki – producent ich nie ujawnia. Wiadomo jedynie, że około 10.10.2014 phablet ma trafić do Wielkiej Brytanii. Samsung zapowiada, że do końca października zaoferuje swoje nowe urządzenie użytkownikom w 140 krajach na całym świecie. Dziennik Korea Times podaje, że według prognoz w pierwszym miesiącu sprzedaż Galaxy Note 4 może osiągnąć 15 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Źródło: BGR

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close