Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung rozpoczyna produkcję procesorów dla Galaxy S9

Oto kolejny powód, by twierdzić, że Samsung zaprezentuje nowe flagowce dużo wcześniej niż zazwyczaj. Koreański gigant rozpoczął produkcję układu Exynos 9810, który ma napędzać następną generację linii Galaxy S.

Zarówno Exynos 9810, który będzie sercem międzynarodowej edycji Galaxy S9/S9+, jak i Snapdragon 845, który trafi do wariantu amerykańskiego i chińskiego, wykonane są w procesie litograficznym 10 nm. Co oznacza ta tajemnicza liczba? Jest to kolejny etap rozwoju produkcji układów scalonych – co kilka lat odległość między odrębnymi elementami układu, wyrażana w nanometrach, zmniejsza się o 40–50% dzięki dostępności nowych metod produkcji. To z kolei przekłada się na większą moc obliczeniową przy jednocześnie mniejszym zużyciu energii. W porównaniu do układów zawartych w Galaxy S8/S8+ nowy Exynos ma być o 15% bardziej wydajny.

Obok rozpoczęcia produkcji procesorów dla S9 Samsung zaczął także zaopatrzać się w panele OLED dla nowych flagowców. Zazwyczaj jest to pierwszy element na linii produkcyjnej, do którego następnie dołącza reszta smartfona. Przeważnie ekrany są gotowe 2–3 miesiące przed trafieniem urządzenia na półki sklepowe – co zgadzałoby się z pogłoskami, że Samsung chce przedstawić Galaxy S9 nieco wcześniej. Jego premiera może odbyć się już podczas styczniowych targów CES 2018.

Źródło: Phonearena
Back to top button