Wiadomości

Samsung rozwikłał problem kłopotliwego rysika w Galaxy Note 5

Niedługo po premierze Galaxy Note 5 na jaw wyszła pierwsza wada konstrukcyjna smartfona – umieszczany w specjalnym slocie rysik S-Pen mógł narobić szkód, o ile wsuwało się go nieodpowiednią stroną. Samsung znalazł jednak rozwiązanie problemu.

W sierpniu raportowaliśmy o kłopotliwej budowie gniazda na rysik w Galaxy Note 5, która sprawiła, że część użytkowników smartfona musiało kierować się po pomoc do serwisu Samsunga. Otóż wkładając stylus do obudowy inną stroną niż zalecaną (tzn. wskazującą), łatwo o jego zaklinowanie, co później może skończyć się usterkami S-Pena, a w najgorszym razie elementów wewnętrznych samego urządzenia. Samsung zalecał spojrzenie do instrukcji obsługi i dokładne jej przestudiowanie celem uniknięcia podobnego problemu przez innych posiadaczy tego telefonu. Prawdopodobnie nie rozwiązało to kłopotliwej sytuacji i napływających od czasu do czasu zgłoszeń, gdyż teraz dowiadujemy się, że koreański producent zmodyfikował w nowszych rewizjach Galaxy Note 5 mechanizm odpowiedzialny za wyjmowanie rysika. Niestety, aktualnie nie wiadomo, w jaki sposób rozpoznać, które modele doczekały się rzeczonego usprawnienia bez rozbierania całej konstrukcji. news-galaxy-note5-rysik-mechanizm

Źródło: Phandroid

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close