Samsung spełnia marzenia. Nawet te „nie z tej ziemi”.

20170627_171226

Byliśmy dzisiaj na konferencji Samsunga zorganizowanej w Multikinie. Nie była to zwyczajna prezentacja nowego produktu lub innowacji, a niesamowita podróż …w kosmos.

A wszystko to zaczęło się 27 czerwca 1978 roku. Tak tak, to nie pomyłka. Dokładnie 39 lat temu wystartował statek kosmiczny Sojuz 30 na pokładzie którego znajdował się jedyny w historii Polak w kosmosie – Mirosław Hermaszewski. Jednak szansę na to wyróżnienie miał również, 27-letni wówczas,Tadeusz Kuziora. Był on najmłodszym członkiem czteroosobowego zespołu, który został wyłoniony z grupy 120 Polskich pilotów wojskowych. Niestety, podczas ostatnich testów wybrany został Mirosław Hermaszewski, który dołączył do wspomnianego wcześniej lotu. Tadeusz Kuziora cały czas liczył na powtórkę tych wydarzeń i drugą szansę od losu. Nie otrzymał jej…

Aż do tego roku…

Kiedy to przedstawiciele Samsunga zapukali do drzwi generała Kuziory i zaproponowanie mu wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie. Za pomocą flagowego Galaxy S8 oraz gogli wirtualnej rzeczywistości Gear VR stworzono wizualizację kokpitu startującego statku kosmicznego. Natomiast generał Kuziora był pierwszym, który miał szansę przetestować wirtualny kokpit statku Sojuz 30.

Wróćmy na chwilę na Ziemię

Prowadzącym spotkanie był znany z telewizji popularyzator astronomii Karol Wójcicki, który wprowadził zebranych gości w temat kosmosu i lotu Sojuz 30. Następnie nadeszła chwila na którą wszyscy czekali – równo o 17:27 rozpoczęła się premiera filmu prezentującego historię Tadeusza Kuziory oraz jego doświadczenia związane z technologią Gear VR. Po skończonym seansie prowadzący zaprosił na scenę pana generała, aby zapytać go o doświadczenia związane z testami mającymi wyłonić kandydata do lotu w kosmos oraz współczesną współpracą przy projekcie Samsunga. Tadeusz Kuziora bardzo zachwalał pomysł przedstawicieli firmy, chociaż zwrócił też uwagę na drobne braki, które mogło dostrzec jedynie wprawne oko pilota z wieloletnim doświadczeniem.

Po rozmowie okazało się, że to dopiero początek atrakcji. Na gości czekało 10 stanowisk z goglami Gear VR na których każdy miał okazję przeżyć to samo, czego doświadczył Tadeusz Kuziora podczas współpracy z Samsungiem. Było to przeżycie nie z tej ziemi!

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
66.67%
2 głosy
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top