Wiadomości

Samsung testuje swojego pierwszego smartfona z Androidem Go

Samsung zaczął przeprowadzać testy swojego pierwszego smartfona objętego programem Android Go, która zapewnia specjalną, lżejszą wersję systemu niskobudżetowym urządzeniom o słabych specyfikacjach. Model oznaczony numerem SM-J260 pojawi się w różnych państwach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Na obecność Androida w wersji Go wskazuje nazwa płyty głównej zapisana w wyniku benchmarku GeekBench – ten komponent oznaczono jako „7570universal_go”. Głównym założeniem Androida Go jest sprawne działanie na sprzętach mających 1 GB lub mniej pamięci RAM, oferując dodatkowo specjalne, mniej wymagające wersje aplikacji. Smartfony korzystające z tego wariantu systemu od Google’a zostały już wydane m.in. przez firmy takie jak Huawei, ZTE czy Asus. Na razie nie mamy jednak więcej informacji na temat takiego urządzenia produkcji Samsunga.

Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close