TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung wprowadza nowe mapy w Galaxy. Google straci monopol?

Samsung wprowadza nowe mapy w Galaxy. Google straci monopol?

Koncern Samsung dyskretnie wprowadza w swoich smartfonach znane z telefonów Nokii mapy HERE. Dla użytkowników oznacza to alternatywę dla dobrze znanych im rozwiązań Google.

Koncern Samsung jest w fazie opracowywania map HERE na potrzeby swoich smartfonów z serii Galaxy. Nowe oprogramowanie do nawigacji ma się pojawić w urządzeniach koreańskiego producenta w październiku 2014 roku.

Mapy HERE znają dobrze użytkownicy telefonów Nokii z rodziny Lumia oraz systemu operacyjnego Windows Phone. Są one cenione przez większość posiadaczy smartfonów produkowanych obecnie przez Microsoft między innymi za intuicyjność obsługi i niezawodność działania.

Teraz Samsung postanowił przenieść HERE do środowiska systemu operacyjnego Android. Na razie wiadomo tyle, że mapy będą co prawda dostępne za darmo, jednak działać będą jedynie w urządzeniach koreańskiego producenta (jedną z funkcji ma być możliwość synchronizacji map pomiędzy smartwatchem Gear S a telefonami Samsunga).

Wiadomościami o wprowadzeniu przez Samsunga map HERE może być oczywiście zaniepokojony Google, którego rozwiązania do nawigacji GPS królują dzisiaj w smartfonach i tabletach z Androidem. Jest to też sygnał, że firma z Korei kontrolująca obecnie 40 procent rynku urządzeń z Androidem zaczyna się uniezależniać od giganta z Mountain View. Co dla użytkowników może być korzystne. W końcu, rywalizacja zawsze wymusza postęp.

Źródło: ZDNet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.57%
50 głosy
25.14%
44 głosy
26.86%
47 głosy
19.43%
34 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top