Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung wprowadzi własny system płatności zbliżeniowych?

Przyglądając się sukcesom Apple, w tym także jego systemowi płatności Apple Pay, Samsung może uruchomić konkurencyjną usługę, opartą na technologii LoopPay.

Samsung nie chce pozostać w tyle i wzorem Apple zamierza zaimplementować własny system uwierzytelniania płatności przy użyciu ulepszonego czytnika linii papilarnych w Samsungu Galaxy S6. Nie ma się on opierać na przeciąganiu palcem po ekranie (jak w Galaxy S5), lecz doczeka się wbudowanego w fizyczny przycisk domowy (home) sensora na wzór tego z np. iPhone’a 6. Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy takie informacje. W grudniu zeszłego roku krążyły plotki o możliwym wprowadzeniu zaawansowanych metod płatniczych w nadchodzącym flagowym urządzeniu Koreańczyków. Już wcześniej podejrzewano, że system ten będzie oparty na technologii LoopPay i obecne doniesienia tylko to potwierdzają.

Samsungowy konkurent Apple Pay nie będzie przy tym wymagał do działania modułu NFC. Ma za to imitować karty magentyczne, dzięki czemu będzie akceptowany w większej liczbie terminali (około 10 milionów) niż system od firmy z Cupertino.

Jak działa LoopPay, można zobaczyć na poniższym filmiku:
Warto przy okazji wspomnieć, że Apple Pay, który miał stosunkowo trudne początki, dość szybko zdobył serca użytkowników smartfonów. W ostatnim kwartale aż 2/3 wszystkich transakcji mobilnych w Stanach Zjednoczonych zostało zrealizowanych za pośrednictwem systemu, który zadebiutował razem z iPhone’em 6 i iPhone’em 6 Plus.

Skaner linii papilarnych (oprócz autoryzowania transakcji) nadal będzie oferował te same funkcje co wcześniej, a więc m.in. blokadę ekranu, weryfikację konta Samsung, czy logowanie do aplikacji PayPal. Co więcej, całkiem możliwe, że również Samsung Galaxy S5 i Galaxy Note 4 doczekają się nowego systemu płatności, gdyż jest to rzekomo częścią umowy pomiędzy Samsungiem a LoopPay.

Więcej szczegółów powinno zostać ujawnione już za niecały miesiąc, w trakcie konferencji koreańskiego giganta, na której zaprezentowany zostanie Samsung Galaxy S6 i (być może) jego bliźniak z zakrzywionym ekranem, Samsung Galaxy S Edge.

Źródło: Sammobile

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close