Samsung wymusza na użytkownikach Galaxy S8 używanie asystenta Bixby

test-samsung-galaxy-s8-plus (22)

Koreański producent w dość brutalny sposób próbuje zachęcić użytkowników smartfonów Galaxy S8 i S8 Plus, by korzystali oni z autorskiego asystenta Samsunga o nazwie Bixby. W sieci pojawiły się informacje, że gdy tylko udostępniono w internecie aplikację, która umożliwiała zmianę funkcji przycisku do Bixby, producent niezwłocznie zablokował tę opcję.

Dzięki programowi użytkownik mógł za pomocą umieszczonego z lewej strony ekranu przycisku włączać dowolną wybraną przez siebie aplikację czy funkcję, taką jak chociażby Asystent Google, konkurujący z autorskim pomocnikiem Samsunga. Możliwe, że właśnie w tym tkwi sedno problemu: Samsung najprawdopodobniej obawia się, że mało osób będzie korzystać z jego asystenta, w związku z czym pozbawił posiadaczy telefonu możliwości modyfikacji funkcji przycisku.

Opcja ta na pewno ułatwiłaby wielu nabywcom Samsunga Galaxy S8 korzystanie z urządzenia. Użytkownicy muszą być jednak świadomi, że będą musieli definitywnie pożegnać się z tym pomysłem. Ruch Samsunga pozostawia ich z dwoma możliwościami do wyboru: albo przekonają się do Bixby i zaczną go używać, albo jeden fizyczny przycisk w telefonie, który kosztuje ponad 3000 złotych, pozostanie całkowicie bezużyteczny.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
2 głosy
25%
1 głosy
25%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top