Samsung zainwestuje 9 miliardów dolarów w technologię OLED?

Samsung dostawcą 95% ekranów OLED

Zgodnie z informacjami krążącymi w internecie, Samsung Display, firma produkująca ekrany dla Samsunga, kładzie ostatnio nacisk na rozwój technologii OLED. Koreański serwis The Investor podaje, że do końca roku producent ma zainwestować w tę technologię 8,9 miliarda dolarów.

Jeśli wierzyć źródłom, na których opiera się The Investor, Samsung Display podpisał już umowy z kilkoma producentami sprzętu, dzięki czemu może spokojnie zastępować linie produkcyjne LCD technologią OLED. Jeszcze w tym roku jedna z nowych linii ma zacząć produkować 30 tysięcy paneli OLED szóstej generacji na miesiąc. Znaczne środki finansowe zostaną również przeznaczone na rozwój zakładów wytwarzających elastyczne ekrany OLED – pod koniec roku możliwości produkcyjne tych zakładów zwiększą się nawet czterokrotnie.

Samsung ma aż 95 procent udziałów w rynku wyświetlaczy OLED. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie się to zmieni. Mówi się, że koreański gigant będzie miał wyłączność na produkcję ekranów OLED dla iPhone’a 8. Oprócz tego, Samsung wykorzystuje tę technologię do produkcji około 70 procent własnych telefonów. Zapotrzebowanie na ekrany OLED jest więc wysokie. I będzie się stale zwiększać, bo coraz więcej producentów rezygnuje z wyświetlaczy ciekłokrystalicznych na rzecz technologii OLED.

Źródło: Sammobile, Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top