Wiadomości

Samsung zainwestuje ponad 9 miliardów dolarów w jedną z fabryk układów scalonych

Samsung zamierza wydać dodatkowe 9.2 miliarda dolarów w zakład zajmujący się wytwarzaniem różnego rodzaju czipów. Jest to o ponad 60% więcej niż docelowo planowano.

Koreański koncern oświadczył w zeszłym roku, że przeznaczy około 15 miliardów dolarów na zbudowanie fabryki w Pyeongtaek, niedaleko stolicy kraju, której głównym przeznaczeniem będzie zwiększenie produkcji układów scalonych i rozwinięcie sektora półprzewodników, celem zrównoważenia strat w wyniku słabnących zysków ze sprzedaży smartfonów. Teraz Samsung zadecydował, że potrzebne będą dodatkowe środki i w związku z tym wyda kolejne, aż 9.2 miliarda dolarów na tę inwestycję. Zakład rozpocznie produkcję w 2017 roku i będzie się zajmował również wyrobem kości pamięci DRAM i niewykluczone, że także mobilnymi procesorami. Nie ujawniono jednak dokładnych szczegółów.

Źródło: TechEye

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close