Wiadomości

Samsung ponownie zajmie się produkcją procesorów dla Apple’a

Po raz pierwszy od czasów iPhone’a 6s z chipem Apple A9, procesory dla smartfonów firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo zostaną dostarczone przez głównego rywala – Samsunga. Koreański gigant zajmie się produkcją chipów Apple A13, które mają pojawić się w iPhone’ach zaplanowanych na 2019 rok.

Podczas produkcji procesorów A13 Samsung skorzysta z najnowocześniejszych technik, takich jak litografia EUV (Extreme Ultra-Violet) wykorzystująca krańcowe fale z zakresu ultrafioletu. Układy zostaną wykonane w litografii 5 nm. Dzięki temu ruchowi Samsung zyska przewagę nad tajwańskim przedsiębiorstwem TSMC, jednym z głównych graczy na rynku procesorów.

Source: Digitimes
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close