Wiadomości

Samsung zamyka jeden ze swoich czołowych sklepów w Londynie

Firma musi ciąć koszty działalności działu mobilnego. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na spadającą sprzedażą produktów koncernu.

Flagowy sklep Samsunga w Londynie, zlokalizowany w centrum handlowym Westfield Stratford City został zamknięty. Choć w Wielkiej Brytanii producent ma aż dziesięć podobnych salonów sprzedaży, londyński Experience Store był jednym z najważniejszych takich punktów. Organizowano tam wiele różnych wydarzeń związanych z produktami koreańskiej firmy, jak chociażby oficjalne premiery najnowszych smartfonów i tabletów. Było to też pierwsze miejsce, w jaki można było kupić modele Galaxy S4 i Galaxy S5.

Zdjęcia przedstawiające rozbiórkę sklepu zostały opublikowane na wielu twitterowych kontach klientów odwiedzających salon. Dzwoniąc na numer działu obsługi klienta można usłyszeć automatyczną wiadomość, zgodnie z którą sklep został zamknięty na dobre.

news-samsung-sklep-londyn1Samsung Experience Store w Westfield Stratford City zatrudniał ponad 50 pracowników na pełen etat oraz pięciu w niepełnym wymiarze czasowym. Firma stwierdziła, że zrobi wszystko co możliwe, aby znaleźć im jakieś alternatywy lub zaoferuje odpowiedni pakiet finansowy, który pozwoli zwolnionym pracownikom znaleźć nowe miejsca pracy. Jednocześnie Samsung dodał, że zamknięcie sklepu nie będzie miało wpływu na pozostałe oddziały znajdujące się na terenie kraju.

Na początku roku firma ogłosiła, że zamierza otworzyć 60 nowych punktów sprzedaży na terenie całej Europy. Wygląda jednak na to, że w związku z obecnymi problemami (w tym spadkiem sprzedaży o 74% w III kwartale 2014 r.), plany te będą musiały zostać zrewidowane, a wspomniane sklepy mogą w ogóle nie powstać.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close