TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung zamyka jeden ze swoich czołowych sklepów w Londynie

Samsung zamyka jeden ze swoich czołowych sklepów w Londynie

Firma musi ciąć koszty działalności działu mobilnego. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na spadającą sprzedażą produktów koncernu.

Flagowy sklep Samsunga w Londynie, zlokalizowany w centrum handlowym Westfield Stratford City został zamknięty. Choć w Wielkiej Brytanii producent ma aż dziesięć podobnych salonów sprzedaży, londyński Experience Store był jednym z najważniejszych takich punktów. Organizowano tam wiele różnych wydarzeń związanych z produktami koreańskiej firmy, jak chociażby oficjalne premiery najnowszych smartfonów i tabletów. Było to też pierwsze miejsce, w jaki można było kupić modele Galaxy S4 i Galaxy S5.

Zdjęcia przedstawiające rozbiórkę sklepu zostały opublikowane na wielu twitterowych kontach klientów odwiedzających salon. Dzwoniąc na numer działu obsługi klienta można usłyszeć automatyczną wiadomość, zgodnie z którą sklep został zamknięty na dobre.

news-samsung-sklep-londyn1 Samsung zamyka jeden ze swoich czołowych sklepów w LondynieSamsung Experience Store w Westfield Stratford City zatrudniał ponad 50 pracowników na pełen etat oraz pięciu w niepełnym wymiarze czasowym. Firma stwierdziła, że zrobi wszystko co możliwe, aby znaleźć im jakieś alternatywy lub zaoferuje odpowiedni pakiet finansowy, który pozwoli zwolnionym pracownikom znaleźć nowe miejsca pracy. Jednocześnie Samsung dodał, że zamknięcie sklepu nie będzie miało wpływu na pozostałe oddziały znajdujące się na terenie kraju.

Na początku roku firma ogłosiła, że zamierza otworzyć 60 nowych punktów sprzedaży na terenie całej Europy. Wygląda jednak na to, że w związku z obecnymi problemami (w tym spadkiem sprzedaży o 74% w III kwartale 2014 r.), plany te będą musiały zostać zrewidowane, a wspomniane sklepy mogą w ogóle nie powstać.

Źródło: The Verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
66 głosy
21.72%
43 głosy
25.76%
51 głosy
19.19%
38 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top