TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung zapewnia o bezpieczeństwie usługi Samsung Pay

Samsung zapewnia o bezpieczeństwie usługi Samsung Pay

Według informacji New York Times, jakiś czas temu doszło do zhakowania LoopPay – systemu, na którym oparta jest usługa płatności mobilnych Samsung Pay. Samsung uspokaja jednak, że nie zagraża to bezpieczeństwu danych użytkowników.

W marcu tego roku chińska grupa hakerów znana jako Codoso Group, uzyskała dostęp do sieci firmy LoopPay, którą Samsung przejął miesiąc wcześniej, z zamiarem wykorzystania jej technologii do opracowania własnego systemu płatności zbliżeniowych. Samsung Pay wystartował pod koniec sierpnia w Korei Południowej i dopiero wtedy, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, dowiedziano się o ataku na serwery LoopPay. Zaczęto podejrzewać, że usługa również padła ofiarą hakerów, co mogło zagrozić przejęciem przez nich prywatnych danych użytkowników. Samsung zapewnia jednak, że był to odizolowany przypadek, który nie dotyczy osób korzystających z Samsung Pay. Ich dane płatnicze pozostały nienaruszone, a celem przestępców było włamanie do sieci biurowej LoopPay, która nie jest połączona z siecią usługi, zarzadzoną przez koreańskiego giganta. Jeśli więc doszło do kradzieży, były to jedynie e-maile wysyłane wewnątrz sieci LoopPay.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.57%
2 głosy
14.29%
1 głosy
14.29%
1 głosy
42.85%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top