Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung zaprezentował aparat z podwójnym obiektywem

W Szanghaju trwa właśnie Mobile World Congress podczas którego twórcy urządzeń mobilnych prezentują różne innowacyjne rozwiązania. Samsung przedstawił właśnie własną koncepcję podwójnego obiektywu.

Mimo że, w ostatnim czasie pojawił się wyraźny trend na podwójne obiektywy, Samsung jakoś dotychczas oparł się tej modzie. Zmieni się to prawdopodobnie z premierą Galaxy Note 8, który prawdopodobnie będzie wyposażony w takie rozwiązanie. Obecnie podwójne obiektywy produkowane są trzy różne typy podwójnych obiektywów. Apple w swoich smartfonach wykorzystuje specjalny teleobiektyw oraz dwukrotny zoom optyczny. LG natomiast stosuje super szerokokątny obiektyw, dzięki czemu użytkownik może zmieścić więcej na zdjęciu. Mniejsze firmy wykorzystują technologię Huawei, umieszczając jeden obiektyw RGB, a drugi monochromatyczny mający na celu „zbieranie” światła i tworzenie głębi na zdjęciach.

Możliwe, że niektórzy z was zastanawiali się którą wersję wykorzysta Samsung w swoim nadchodzącym smartfonie. Otóż okazuje się, że Koreańczycy pracują nad własnym rodzajem podwójnego obiektywu. Nazwany został ISOCELL Dual, co sugeruje, że Samsung wykorzysta dwa swoje obiektywy aby robić zdjęcia w najwyższej możliwej jakości. Cała koncepcja została zaprezentowana na pojedynczym slajdzie. Wynika z niego, że technologia będzie podobna do tej znanej ze smartfonów Huawei: jeden sensor będzie kolorowy, drugi czarno-biały.

dualcamera

Obiektyw nieidealny

Rozczarowująca może być jasność obiektywu – f/2.0, nieco gorsza od zastosowanej w zeszłorocznym Note 7. Rozmiar pikseli również ma być mniejszy niż spodziewano by się po technologii Samsunga – 1.12 μm. Co to oznacza? Zazwyczaj im mniejsze piksele tym mniej światła zgarnia obiektyw. Jednak nie zapominajmy, że w tym przypadku wykorzystany będzie nie jeden, a dwa obiektywy, z czego jeden z nich stworzony specjalnie do zbierania światła.

Technologia zaprezentowana przez Samsunga nie musi wcale trafić do Note 8. Bardzo możliwe, że prezentacja miała na celu zachęcenie potencjalnych kupców, a najnowszy flagowiec otrzyma znacznie ulepszony aparat. Czas pokaże, a wszystkiego dowiemy się pewnie pod koniec sierpnia. Jedno jest pewne, Samsung pokazał, że nie ignoruje trendu na podwójne obiektywy.

Źródło: Phonearena
Back to top button