Samsung zyskuje mocnych sojuszników w „patentowej wojnie” z Apple

Samsung zyskuje mocnych sojuszników w "patentowej wojnie" z Apple

Zwykle są dla siebie zażartą konkurencją. W swojej antypatii do Apple są jednak zjednoczeni. Mowa tutaj o LG, HTC i Google, którzy dołączyli do Samsunga i zamierzają wesprzeć koreańskiego producenta w jego długotrwałej batalii.

Oprócz wspomnianych gigantów, również kilka mniejszych firm technologicznych połączyło swoje siły przeciwko Apple, które starało się wymusić zakaz sprzedaży grupy produktów Samsunga, rzekomo naruszających patenty. Google, LG, HTC i reszta nawet dobrowolnie zadecydowały o zaoferowaniu sądowi opinii prawnej dotyczącej przedmiotu postępowania (tzw. amicus curiae), czyli zamierzają dostarczyć swoje zeznania i wszystkie posiadane przez nich informacje dotyczące „patentowej sagi” obu firm.

Tymczasem po stronie giganta z Cupertino nie pojawił się żaden znaczący sprzymierzeniec, gotowy pomóc w wygraniu ciągnącej się od długiego czasu sprawy.

W grudniu 2014 roku Samsung spotkał się z Apple w Sądzie Apelacyjnym, gdzie sędziowie szczegółowo przepytywali obie strony na temat domniemanego naruszenia patentów. Głównym celem było rozstrzygnięcie czy Apple należy się pełne odszkodowanie w wysokości 930 milionów dolarów, czy jedynie część tej sumy.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
24.59%
105 głosy
22.72%
97 głosy
30.91%
132 głosy
21.78%
93 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top