Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nie ściągniesz już aplikacji na smartfon z rootem

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że nie zainstalujemy już aplikacji Netflix na zrootowanych urządzeniach. Okazało się, że był to dopiero początek. Teraz w ślady twórców aplikacji idą inni deweloperzy.

Root smartfona polega da „nielegalnym” dostępie do konta administratora na naszym urządzeniu. Krok jest ten o tyle nielegalny, że w większości przypadków tracimy całkowicie możliwość skorzystania z opcji naprawy smartfona na gwarancji. Wiele osób jednak sięga po root ze względu na możliwość zniesienia wielu ograniczeń, które wynikają z domyślnej wersji systemu. Między innymi umożliwia to oszukiwanie w grach online i modyfikowanie aplikacji.

Teraz okazuje się, że poza gwarancją, użytkownicy zrootowanych smartfonów mogą stracić również dostęp do niektórych programów i aplikacji. W praktyce deweloperzy mają możliwość całkowitego zablokowania możliwości ściągania aplikacji ze sklepu Google Play na urządzenia z rootem. Jedną z aplikacji, której ma dotyczyć to ograniczenie jest Netflix.

nexus2cee_netflix-root-error

Ograniczenie to jest jednym z elementów nowych funkcji dla deweloperów w Google Play. Celem stworzenia tego narzędzia jest dokładniejsza selekcja urządzeń mających możliwość pobrania aplikacji.

Oczywiście nadal będzie możliwość pobrania aplikacji z nieautoryzowanych źródeł, ale wiąże się z to ze sporym ryzykiem uszkodzenia smartfona.

Źródło: Softpedia
Back to top button