Nie ściągniesz już aplikacji na smartfon z rootem

Android-root

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że nie zainstalujemy już aplikacji Netflix na zrootowanych urządzeniach. Okazało się, że był to dopiero początek. Teraz w ślady twórców aplikacji idą inni deweloperzy.

Root smartfona polega da „nielegalnym” dostępie do konta administratora na naszym urządzeniu. Krok jest ten o tyle nielegalny, że w większości przypadków tracimy całkowicie możliwość skorzystania z opcji naprawy smartfona na gwarancji. Wiele osób jednak sięga po root ze względu na możliwość zniesienia wielu ograniczeń, które wynikają z domyślnej wersji systemu. Między innymi umożliwia to oszukiwanie w grach online i modyfikowanie aplikacji.

Teraz okazuje się, że poza gwarancją, użytkownicy zrootowanych smartfonów mogą stracić również dostęp do niektórych programów i aplikacji. W praktyce deweloperzy mają możliwość całkowitego zablokowania możliwości ściągania aplikacji ze sklepu Google Play na urządzenia z rootem. Jedną z aplikacji, której ma dotyczyć to ograniczenie jest Netflix.

nexus2cee_netflix-root-error-1 Nie ściągniesz już aplikacji na smartfon z rootem

Ograniczenie to jest jednym z elementów nowych funkcji dla deweloperów w Google Play. Celem stworzenia tego narzędzia jest dokładniejsza selekcja urządzeń mających możliwość pobrania aplikacji.

Oczywiście nadal będzie możliwość pobrania aplikacji z nieautoryzowanych źródeł, ale wiąże się z to ze sporym ryzykiem uszkodzenia smartfona.

Źródło: Softpedia

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
40%
2 głosy
20%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top