Selfly: latający pokrowiec do smartfona

selfly-1

Któż nie chciałby mieć własnego drona, który błyskawicznie wspomógłby filmowanie ważnych chwil? Selfly mieści się w kieszeni, spełnia podwójną rolę – chroni smartfona i… samodzielnie lata.

selfly-2-1-770x850 Selfly: latający pokrowiec do smartfona

Do 10 marca trwa zbiórka funduszy na Selfly – latający  pokrowiec do smartfona, wyposażony w kamerę Full HD. Uniwersalne urządzenie o zaledwie 9-milimetrowej grubości współpracuje z telefonami z Androidem i iOS. W oprawce Selfly mieszczą się smartfony o wielkości od 4” do 6”. Do niektórych telefonów dostępna jest dedykowana wersja oprawki (m.in. iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, Galaxy S6 edge, Galaxy 7, Galaxy 7 edge, Nexus 6). Konstruktorzy wymyślili urządzenie w kwietniu 2015 roku, prototyp Selfly został opracowany we wrześniu 2016 roku.

selfly-2-1-770x850 Selfly: latający pokrowiec do smartfona

Cena, dostępność i dane techniczne

Za Selfly na Kickstarterze trzeba zapłacić ok. 415 zł, zakup większej partii urządzeń obniża ich cenę do ok. 330 zł. W zestawie użytkownik otrzymuje pokrowiec z adapterem to wybranego telefonu, drona wyposażonego w kamerę i baterię oraz kabel micro USB. Dron o wymiarach 131 x 66 x 9 mm waży zaledwie 70 gramów. Wbudowana kamera 8 Mpix umożliwia rejestrowanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli), 30 fps. Na jednym ładowaniu baterii Selfly może latać przez ok. 5 minut, wykonując w tym czasie ok. 20 fotografii. Sterowanie i podgląd z kamery możliwy jest za pośrednictwem dedykowanej aplikacji dla Androida i iOS. Oprogramowanie sterujące drona wyposażono w autopilota oraz opcje podążania za użytkownikiem. Według zapewnień producenta urządzenie będzie dostępne na rynku w czerwcu 2017 roku.

Źródło: Kickstarter

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
2 głosy
0%
0 głosy
50%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top