Wiadomości

Sharp i Samsung dostawcami ekranów dla iPada Pro?

Wedle najnowszych doniesień z Tajwanu, Sharp i Samsung będą odpowiadać za zaopatrywanie Apple w wyświetlacze dla nadchodzącego iPada Pro.

Informacje podane przez tajwańskie media sugerują, że tablet Apple trafi do sprzedaży na przełomie III i IV kwartału 2015 roku. W przeszłości, firma z Cupertino wydawała nowe iPady w październiku lub listopadzie, dlatego też byłby to odpowiedni czas na debiut iPada Pro, który na rynku pojawiłby się wraz z kolejnymi, odświeżonymi modelami Air oraz Mini. Sharp ma być głównym dostawcą paneli dla iPada Pro i całkiem możliwe, że początkowo jedynym. Samsung będzie zaś odgrywał rolę drugorzędnego dostarczyciela, startując z produkcją wyświetlaczy we wrześniu tego roku. Najnowsza plotka sugeruje również, że jakiś czas temu Apple rozważał kandydaturę LG jako jednego z partnerów w dostarczaniu paneli, ale ostatecznie zrezygnowano z usług Koreańczyków z powodu niskiej wydajności ich linii produkcyjnych. iPad Pro najprawdopodobniej będzie wyposażony w 12.9-calowy ekran o rozdzielczości 2732 x 2048, nowy procesor Apple A9(X), 2 GB pamięci RAM LPDDR4, aparat główny 8 Mpix, cztery głośniki stereo oraz złącze USB typu C.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close