TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Sharp zapowiada pierwszy wyświetlacz 4K dla smartfonów

Sharp zapowiada pierwszy wyświetlacz 4K dla smartfonów

Japońska firma Sharp zapowiedziała nowy wyświetlacz przeznaczony dla smartfonów. Panel ma przekątną 5.5 cala i charakteryzuje się niespotykaną dotąd w tego typu urządzeniach rozdzielczością i oszałamiającym zagęszczeniem pikseli na cal.

Spekuluje się, że masowa produkcja paneli IGZO w rozdzielczości 4K/Ultra HD (2160 x 3840 pikseli) rozpocznie się już w przyszłym roku. Równie wielkie wrażenie robi liczba pikseli przypadająca na cal długości wynosząca 806 PPI. Takie parametry zagwarantują niesamowitą jakość obrazu, choć obecnie trudno jednoznacznie stwierdzić, czy smartfony potrzebują takich wyświetlaczy. Już w przypadku m.in. zeszłorocznego LG G3 i jego ekranu o przekątnej 5.5 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli mówiło się, że jest to aż nadto i w gruncie rzeczy nie potrzeba nic więcej ponad typową rozdzielczość FullHD (1080 x 1920 pikseli). Jest jednak kilka zastosowań, w których panele Ultra HD byłyby idealne. Mowa tutaj o wyświetlaniu filmów w jakości 4K – tych, z oczywistych powodów nie uruchomimy na wspomnianych, mniejszych ekranach – oraz wirtualnej rzeczywistości, która w przyszłości zapewne śmielej wkroczy do życia codziennego wielu użytkowników. Inną sprawą jest to, że taka jest naturalna kolej rzeczy. Kiedyś wystarczająca była rozdzielczość HD, później i w sumie aż do teraz idealne jest 1080p. Z czasem zapewne to samo będzie się mówić o 2K, a gdy już konsumenci poznają możliwości wyświetlaczy Ultra HD, to one staną się pożądanym standardem w większości urządzeń mobilnych.

Źródło: SlashGear

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.37%
42 głosy
23.08%
33 głosy
27.27%
39 głosy
20.28%
29 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top