Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Shooting Star: drony zamiast gwiazd i fajerwerków

Podczas tegorocznych finałów Super Bowl w USA świecące kolorowymi diodami LED drony ujawniły nowe, potencjalne zastosowanie: chmara barwnych, latających maszyn nie tylko może ubarwić show, posłuży także do efektownej reklamy produktów.

intel-drone-2

Shooting Star to nic innego, jak zespół dronów opracowany przez Intela, które zostały wyposażone w kolorowe oświetlenie ledowe, umożliwiające uzyskanie ponad 4 miliardów barw. Drony Intela posłużyły do nagrania pokazu, podczas którego miniaturowe, latające obiekty układają się m.in. w amerykańską flagę oraz logo Pepsi i Intela. Ze względów bezpieczeństwa podniebny taniec został zarejestrowany wcześniej i wkomponowany w wyemitowaną wersję pokazu.

intel-drone-3

Josh Walden, wiceprezes i dyrektor generalny działu nowych technologii w firmie Intel powiedział:

 

Więcej kolorowych dronów

Do celów pokazów drony prawdopodobnie będą wykorzystywane znacznie częściej. W zmontowanym materiale, stanowiącym tło dla występu Lady Gagi wykorzystano 300 dronów. Rekord Intela, ustanowiony w 2016 roku to 500 kontrolowanych jednocześnie, barwnych, latających obiektów. Prawda, że prezentują się lepiej od fajerwerków?

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close