Składany smartfon od Samsunga dopiero w 2019

samsung-foldable

O przygodach Samsunga z produkcją smartfona ze składanym ekranem można by napisać już dość całkiem obszerną książkę. Niestety byłoby to dzieło pełne rozczarowania i niedotrzymanych obietnic. Dostaliśmy jednak w końcu pewną konkretną informację od koreańskiego giganta, lecz nie jest to powód do radości: na tego typu urządzenie będziemy musieli poczekać jeszcze dwa lata.

Kim Tae-woong, główny inżynier w Samsung Display, stwierdził, że obecnym priorytetem firmy są dobrze sprzedające się ekrany bez ramek oraz że nie ma potrzeby śpieszenia się z wprowadzaniem technologii składanych wyświetlaczy, która i tak będzie gotowa do rynkowego debiutu dopiero w 2019. Bezramkowe panele OLED przynoszą obecnie firmie Samsung Display aż 20% zysku. Wobec tego włodarze firmy podjęli decyzję o wzmożeniu pracy nad wprowadzeniem składanego smartfona dopiero wtedy, gdy popyt na urządzenia z ekranami bez ramek nieco spadnie.

Pierwszy prototyp smartfona ze składanym ekranem został pokazany przez Samsunga już w 2013 roku. Od wtedy planowana data pełnego wydania przesuwa się stopniowo do przodu – na początku mówiono o roku 2015, potem prognoza zmieniła się na 2016. W tym roku koreański gigant miał już wydać dwa składane smartfony. Niestety, i ten plan nie dojdzie na razie do skutku.

Źródło: The verge, Gsmarena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top