Wiadomości

Składany smartfon Samsunga pożyczy design od Note 8

Zapowiadany od lat składany smartfon od Samsunga jest już bliski realizacji. Innowacyjny model koreańskiego giganta może być ukończony już w czerwcu i ma nosić nazwę Galaxy X.

Według informacji z różnych źródeł Samsung zdążył już zaprezentować Galaxy X podczas sekretnego spotkania, które odbyło się w okolicach targów CES. Pokazano wówczas dwa prototypy: wariant składany do środka i wariant rozkładany na zewnątrz. Jako że w tym drugim przypadku kąt wygięcia ekranu jest większy – i tym samym potrzebowałby bardziej wytrzymałych materiałów – możemy spodziewać się, że pierwsza generacja składanych smartfonów będzie zginać się do środka. Takie właśnie urządzenie jest obecne na najnowszym patencie Samsunga.

Poznaliśmy już wymiary wyświetlacza Galaxy X. Całość urządzenia będzie składać się z dwóch części – główny, składany panel będzie złożony z dwóch „połówek” o przekątnej 3,5 cala, natomiast na przeciwnej stronie znajdzie się pomocniczy ekran, którego przekątna wyniesie również 3,5”. Dodatkowy ekran posłuży do wyświetlania informacji podczas gdy urządzenie jest złożone. Galaxy X w „otwartej” formie ma mieć wymiary porównywalne do Galaxy Note 8, od którego zapożyczy również ogólne wzornictwo. Na początek planowana jest produkcja 0,5–2 mln egzemplarzy. Dla porównania, serie Galaxy S i Galaxy Note zazwyczaj są produkowane w ilości ok. 10 mln urządzeń na start. Powodem dla tak niskiego nakładu jest trudność w przygotowaniu dużej ilości ekranów umożliwiających składanie na pół.

Wygląda zatem na to, że pierwsza edycja Galaxy X nie będzie masowo sprzedawanym smartfonem, zamiast tego służąc bardziej do wybadania rynku. To nie pierwszy taki ruch ze strony Samsunga – w 2013 roku wydano model Galaxy Round z wklęsłym ekranem, który pierwotnie był uznawany za niepotrzebny gadżet, jednak dał podwaliny pod bardzo dobrze przyjęte wyświetlacze Edge.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close