Wiadomości

Skype zyskał możliwość tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym

Po 10 miesiącach testów, Skype doczekał się implementacji funkcji tłumacza w wersji aplikacji przeznaczonej dla użytkowników Windowsa. Aktualnie opcja umożliwia przekład mowy w 6 językach i wiadomości tekstowych pisanych w 50 językach.

Skype Translator był dostępny w wersji preview (testowej) i jako osobna aplikacji od grudnia zeszłego roku. W czerwcu ogłoszono, że tłumaczenia w czasie rzeczywistym zostaną zintegrowane z główną aplikacją Skype dla Windows „do końca wakacji”. Nie udało się wprowadzić rozwiązania w obiecanym terminie, ale teraz firma należąca do Microsoftu ogłosiła, że każdy z użytkowników desktopowego wydania Skype’a może skorzystać z aktualizacji i sprawdzić nową usługę w działaniu. A jako że opiera się ona na uczeniu maszynowym, im więcej będziemy z niej korzystać, tym bardziej technologia będzie się rozwijać. Wbudowanych w tłumaczu jest obecnie sześć języków mowy (angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański oraz mandaryński) oraz 50 języków pisanych, w tym polski. Tłumacz Skype został opublikowany tylko dla systemu Windows (7, 8 i 10) i nie wiadomo, kiedy wydane zostaną wersje dla Maca, Linuxa i platform mobilnych: Android, iOS i Windows Phone.

Źródło: VentureBeat

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close