Wiadomości

Słodka niespodzianka od LG – zeszłoroczny LG G3 otrzymał Androida Marshmallow

LG Polska poinformowało za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że ruszył proces aktualizacji LG G3 do najnowszej wersji systemu Android. Polscy użytkownicy po raz kolejny mają więc możliwość zainstalowania i sprawdzenia oprogramowania przed resztą świata.

Wcześniejsze plany zakładały wydanie uaktualnienia w połowie grudnia, jednak co się odwlecze, to nie uciecze i zgodnie z zapowiedziami sprzed świąt oraz informacją o pomyślnych testach, edycja 6.0 Marshmallow w końcu zawitała na pokład flagowego modelu z 2014 roku. Co ważne, polscy posiadacze LG G3 nie musieli długo czekać na swoją „piankę” względem użytkowników LG G4, którzy otrzymali ją pod koniec października.

Aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow można przeprowadzić przy pomocy programu LG PC Suite, po kablu. Niedługo później nowa wersja systemu powinna być dostępna również poprzez OTA, z poziomu ustawień telefonu. Oprócz standardowych poprawek optymalizacji i stabilności systemu, aktualizacja usprawnia zarządzanie energią, dodając m.in. funkcję Doze, która blokuje dostęp aplikacji do Internetu i usypia je po dłuższym czasie nieaktywności telefonu. Zmieniono także zezwolenia aplikacji, dzięki czemu możliwe jest zezwolenie lub nieupoważnienie danego programu do niektórych funkcji i zasobów urządzenia. Z nowości pojawiła się również uaktualniona nakładka LG UX, zmieniająca przede wszystkim wygląd ikon czy stylów czcionek i wprowadzająca kilka przydatnych opcji, np. podglądanie powiadomień wyświetlanych w górnej części ekranu.

Źródło: LG

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close