Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Smartfon jako pilot do telewizora

Smartfony to obecnie prawdziwe centra domowej rozrywki, które konsekwentnie zastępują wiele innych urządzeń codziennego użytku. W erze smart telewizorów stają się też całkiem poręcznym pilotem, o czym Teleguru przekonał się na przykładzie duetu Samsung Galaxy S7 EdgeSamsung Premium UHD 4K Smart TV MU8002.

Pilot, który znajdziemy w zestawie jest znacznie mniejszy od tych znanych z klasycznych telewizorów. Został wyposażony w zaledwie 9 przycisków oraz okrągły panel sterujący.

pilot-smart-tv

Smartfon w roli pilota

Samsung Galaxy S7 Edge ma wbudowaną funkcję umożliwiającą połączenie z telewizorem, a za pomocą jednego kliknięcia zamienia się w łatwy w obsłudze i dobrze spełniający swoje zadania pilot. Dzięki temu w łatwy sposób zyskujemy dostęp do treści dostępnych w ramach Samsung Smart TV, możemy zmieniać kanały, regulować głośność, czy też włączyć lub wyłączyć telewizor. Sprawdza się to bez zarzutu.

Bardziej komfortowe jest też wprowadzanie tekstu na ekranie TV. Służy do tego klawiatura, która wyświetla się po wyborze pola tekstowego na smartfonie. Co więcej, przy wpisywaniu haseł mamy pewność, że nikt oprócz nas nie będzie znał ich treści, a to za sprawą gwiazdek zastępujących tekst.  W podobny sposób możemy również wybierać kanały – wystarczy skorzystać z klawiatury numerycznej. Funkcja pilota uwzględnia także przyciski multimedialne takie jak play, pauza oraz przewijanie. Mamy możliwość zatrzymania obrazu w dowolnym momencie, cofnięcia się do wybranej sceny, czy pominięcia nudnego fragmentu filmu. Ponadto dostępna jest opcja sterowania za pomocą komend głosowych, dzięki czemu nawet siedząc dalej od smartfona lub pilota możemy decydować o tym, co się dzieje na ekranie.

Pilot w Samsung Galaxy S7 Edge można również przełączyć w Tryb Touchpada, przeznaczony do przeglądania stron internetowych. W wygodny sposób za pomocą przesuwania palcem po ekranie smartfona możemy sterować kursorem na telewizorze, a następnie akceptować nasz wybór podwójnym stuknięciem w ekran.

Smart View

Alternatywną opcją obsługi telewizora jest aplikacja Smart View. Wystarczy z jej poziomu wybrać ikonkę pilota w prawym dolnym rogu. Kontroler ten działa dokładnie tak samo jak opisany wyżej pilot z Galaxy S7 Edge. Umożliwi więc nie tylko przełączanie kanałów, sterowanie głośnością, ale również po zmianie w touchpad ułatwi surfowanie po sieci. Ponadto daje dostęp do każdego programu zainstalowanego na telewizorze oraz pozwala na wyświetlanie zdjęć i odtwarzanie filmów ze smartfona na dużym ekranie. W opcjach aplikacji decydujemy z kolei czy chcemy korzystać z widoku ze strzałkami, czy z touchpada. Natomiast za pomocą suwaczka na pilocie mamy możliwość zmiany na klawiaturę numeryczną ułatwiającą wybór interesującego nas kanału.

Pilot to nie wszystko

Samsung Smart TV oferuje również szeroki wybór gier streamowanych z platformy GameFly (np. Dead Island, Thief, seria Batman Arkham). Mimo że, wyświetlający się komunikat zachęca do podłączenia kontrolera do gier w celu zapewnienia najlepszych wrażeń z rozrywki, w wiele proponowanych pozycji można grać za pomocą smartfona. Jak to możliwe? Otóż po ściągnięciu na telefon aplikacji GameFly możemy przekształcić nasze urządzenie w kontroler do gier. Nie musicie już podłączać konsoli do telewizora ani kupować specjalnych padów. Teraz wystarczy jedynie dobre łącze internetowe, smartfon i już możecie grać w nowoczesne tytuły.

pad

Ludzie żyli tyle lat bez pilota w smartfonie!

Możliwe, że zastanawiacie się po co to wszystko skoro przez tyle lat korzystaliśmy z telewizorów za pomocą standardowego pilota. A teraz przypomnijcie sobie ile razy gdzieś go zawieruszyliśmy, baterie się wyczerpały lub jeden z domowników znalazł dla nich inne zastosowanie. A telefon mamy zawsze przy sobie. Problemem może być oczywiście korzystanie przez dwie osoby jednocześnie lub ryzyko, że sąsiad zacznie zmieniać nam kanały. Jednak aby połączyć smartfon z Samsung Smart TV wymagana jest akceptacja nowego urządzenia na ekranie telewizora. Dlatego możemy mieć pewność, że to co oglądamy, bez naszej zgody nie dotrze do niepożądanych osób.

Podsumowanie

Samsung Smart TV to nowy wymiar sterowania telewizorem. Zapomnijcie o pilotach z dużą ilością przycisków, które nie wiadomo do czego służą. Teraz smartfon zastąpi wszystkie dotychczasowe funkcje pilota, ułatwi wpisywanie tekstu, a nawet zamieni się w wygodny kontroler do gier!

Source: Samsung
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close