Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Smartfony LG z ultracienką ramką już niedługo

Smartfony z ekranem o przekątnej 5.3 cala w rozdzielczości Full HD, a wszystko to otoczone najcieńszą na świecie ramką? LG zamierza raz na zawsze położyć kres wszelkim zarzutom odnośnie grubego obramowania telefonów.

Prezentując wyświetlacz przeznaczony dla przyszłych smartfonów z rekordowo cienką ramką o grubości 0.7 mm firma stwierdziła, że zamierza podążać za trendami i potrzebą konsumentów dotyczącą chęci posiadania dużego ekranu w smartfonach. Jak uważa Byeong-koo Kim, wiceprezydent działu mobilnego LG Display – klienci coraz częściej domagają się wyświetlaczy z wąską ramką, ponieważ umożliwia to wykorzystywanie jak największej przestrzeni roboczej, bez narażania wygody użytkowania oraz wyglądu urządzenia.

Warto wspomnieć, że zastosowana w opisywanym ekranie ramka ma zaledwie 0.7 mm. To sprawia, że jest ona węższa od karty kredytowej, której grubość wynosi 0.8 mm. W czasie produkcji LG Display korzystało m.in. z technologii zwanej „Neo Edge” oraz „Advanced In-Cell Touch (AIT). Pierwsza z nich umożliwia wykorzystanie w montażu uszczelki samoprzylepnej zamiast taśmy dwustronnej. Minimalną szerokość ramki udało się uzyskać dzięki wykluczeniu niektórych plastikowych elementów, które łączą panel z podświetleniem. To także poprawiło odporność panelu na wodę oraz kurz i zminimalizowało tzw. „wycieki” światła. Zastosowana uszczelka zwiększa także wytrzymałość samego wyświetlacza.

Należąca do LG Display technologia AIT pozwala na bezpośrednie zintegrowanie panelu dotykowego z modułem LCD, dzięki czemu zmniejszają się również koszty produkcji, gdyż niepotrzebny jest osobny proces integracji funkcji dotykowych.

news-lg-ramka2
LG Display rozpocznie masową produkcję już w listopadzie, zaś pierwszym rynkiem, na którym pojawią się te ekrany, będą Chiny, gdzie zapotrzebowanie na duże wyświetlacze w smartfonach jest niebywale wysokie. Jednocześnie firma zamierza aktywnie promować tę technologię na całym świecie.

Producent nadal pozostaje pionierem na rynku dużych ekranów o wysokiej rozdzielczości przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Wraz z wprowadzeniem tej innowacji można się spodziewać, że inni nie pozostaną bierni i rynek zostanie w niedalekiej przyszłości zalany smartfonami wyposażonymi w podobne ekrany, z równie cienkim obramowaniem.

Źródło: LG Display Newsroom, Phonearena

 

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close