Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Smartfony najbezpieczniejsze w rękach Polaków

Z raportu Square Trade wynika, że Polacy dbają o swoje smartfony bardziej niż mieszkańcy któregokolwiek z 18 badanych krajów europejskich.

Firma przeprowadziła badania, których celem było sprawdzenie jak Europejczycy dbali o swoje smartfony w ciągu ostatnich dwóch lat. Jak się okazuje, Polacy są narodem, który o te urządzenia dba najbardziej z wszystkich – 24.3% rodaków zniszczyło smartfona w badanym okresie. Przełożyło się to na ostatnią, 18-tą pozycję w rankingu. Tuż przed Polską znazła się Belgia i Szwajcaria, z wynikami odpowiednio 24.9% i 26.3%. Niemcy również (12 pozycja) są mniej uważni użytkując swoje telefony.

„Mimo, że Polacy są uważnym narodem i zajęli ostatnią pozycję jeśli chodzi o liczbę zniszczonych smartfonów, skala zjawiska jest duża – niemal co czwarta osoba straciła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat. W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych. Często tracimy smartfony w najmniej oczekiwanych sytuacjach i w miejscu, który wydaje się bezpieczne, dlatego warto pomyśleć o ochronie swoich urządzeń” – powiedział Kevin Gillan, dyrektor zarządzający na Europę firmy Square Trade.

news-squaretrade-raport
Niechlubne pierwsze miejsce zajęła Grecja, gdzie liczba nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami wyniosła około 40% w ciągu ostatnich dwóch lat. Drugą pozycję wśród najbardziej „niezdarnych” krajów okupują Włochy z rezultatem na poziomie 39.8%. Trzecie miejsce jeśli chodzi o skalę zniszczeń smartfonów zajęła Hiszpania – prawie 39% badanych przyznało się, że ich urządzenie uległo zniszczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Źródło: Square Trade

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close