Smartwatch TAG Heuer zadebiutuje pod koniec roku w cenie 1400 dolarów

Zapowiedziany na targach Baselworld 2015 owoc współpracy TAG Heuer, Intela i Google trafi do sprzedaży w październiku bądź listopadzie tego roku i będzie kosztował około 1400 dolarów.

Informację tę potwierdził CEO TAG Heuer, Jean-Claude Biver, który nie zdradził jednak zbyt wielu szczegółów na temat zegarka określanego jako „pierwszy luksusowy smartwatch z Android Wear”, a zdaniem niektórych również konkurent dla Apple Watch. Dokonano już nawet pierwszego porównania obu produktów – inteligentny zegarek szwajcarskiej firmy ma zapewnić 40 godzin pracy na baterii, czyli ponad dwukrotnie więcej niż gadżet Apple (18 godzin). Ponadto, smartwatch TAG Heuer cenowo znajdować się będzie w okolicy kwoty, jaką należy wydać na standardową edycję iWatcha. Biver nie jest jednak zmartwiony ewentualnym sukcesem Apple Watch, a w gruncie rzeczy ma nadzieje, że amerykański koncern sprzeda jak najwięcej sztuk swojego naręcznego gadżetu – „Im więcej sprzedadzą, tym więcej ludzi będzie chciało czegoś innego i przyjdzie po TAG Heuer” – stwierdził. Ciekawą informacją jest to, że szwajcarski smartwatch ma ponoć umożliwiać jego późniejszą modyfikację, dzięki czemu pod względem technologii będzie on zawsze na czasie, w przeciwieństwie do Apple Watch, który prędzej czy później doczeka się następcy i w ostateczności przestanie być wspierany. W połączeniu z eleganckim wyglądem, zegarek TAG Heuer ma być elementem codziennego ubioru na długie lata, zupełnie jak tradycyjne czasomierze.

Źródło: Forbes

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
16 głosy
34.38%
11 głosy
6.25%
2 głosy
9.37%
3 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze