Wiadomości

Smartwatche podatne na kradzież danych

Grupa specjalistów przetestowała zabezpieczenia smartwatchy, m.in. LG G Watch i Samsung Gear 2 Neo i jak się okazuje, bardzo łatwo wykraść z nich prywatne informacje.

Z najnowszego badania przeprowadzonego na 10 modelach smartwatchy wynika, że każde z nich jest podatne na ataki hakerów i utratę danych, ze względu na brak szyfrowania oraz niezbyt bezpieczne uwierzytelnianie. W związku z tym lista kontaktów, wiadomości, dane dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej, a nawet hasła do kont bankowych są na wyciągnięcie ręki, z czego bez problemu mogą skorzystać cyberprzestępcy. Jak wyjaśnia Jason Schmitt z HP Security, inteligentne zegarki dopiero stają się częścią naszego codziennego życia, ale już teraz, za sprawą swoich funkcji, otwierają drzwi do nowego zagrożenia. W momencie, gdy ich popularność wzrośnie i coraz więcej ludzi zacznie z nich korzystać, zegarki staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla wszelkiej maści internetowych złodziei. Ważne jest więc, aby przedsięwziąć stosowne kroki zabezpieczające, szczególnie dlatego, że elektronika noszona nie jest tylko ozdobą, a oferuje wiele możliwości, w tym transmisję danych czy łączność z korporacyjnymi sieciami w firmach. Pod koniec tego miesiąca, grupa badawcza pod przewodnictwem doktora Franka Breitingera z Uniwersytetu w New Haven, zorganizuje w Tuluzie specjalną prezentację, która będzie miała za zadanie pokazanie, jakie zagrożenia wynikają z umieszczania ważnych danych w zegarkach, pozostawiając je niezabezpieczone na pastwę złodziei. Pytaniem pozostaje, czy użytkownicy smartwatchy są gotowi poświęcić wygodę posiadania wszystkich informacji w jednym miejscu, na nadgarstku, kosztem zmniejszonego ryzyka ich utraty?

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close